tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2020

Mimo restrykcji nadal działają koleje linowe na Szyndzielnię i Skrzyczne

Dobra wiadomość dla wszystkich osób wybierających się w góry - mimo wprowadzenia nowych restrykcji oraz zamknięcia stoków narciarskich nadal czynne są koleje linowe, w tym te na Szyndzielnię oraz Skrzyczne. Obiekty są czynne dla ruchu turystycznego oraz sportowców posiadających ważną licencję Polskiego Związku Narciarskiego.

Reklama

Mimo restrykcji nadal działają koleje linowe na Szyndzielnię i Skrzyczne
Mimo restrykcji nadal działają koleje linowe na Szyndzielnię i Skrzyczne · fot. ZIAD Bielsko-Biała


- Administrator kolei linowej na Szyndzielnię informuje, że zapisy Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie wpływają na działanie obiektu. Kolej linowa na Szyndzielnię nie dysponuje stokiem narciarskimi przez co nie podlega wymienionym wyżej restrykcjom - czytamy w komunikacie Kolei Linowej Szyndzielnia.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów, w celu minimalizacji ryzyka zakażenia wraz z operatorem, kolej na Szyndzielnię przypomina o stosowaniu się do poniższych zasad:
  • podczas transakcji w kasach zalecamy użycie karty płatniczej lub płatność telefonem,
  • zalecamy korzystanie z automatu sprzedażowego umieszczonego przed wejściem do stacji dolnej,
  • w rejonie dolnej i górnej stacji oraz na terenie kolei linowej zakrywamy usta i nos,
  • zachowujemy dystans 2m od innych turystów - na terenie kolei dystans ten wytyczają czytelne linie naniesione na posadzce w korytarzach i przed budynkiem stacyjnym,
  • ograniczamy liczbę pasażerów przewożonych w gondoli do maks. 2 osób (wyjątek stanowi najbliższa rodzina),
  • dezynfekujemy ręce - płyny do dezynfekcji rąk dostępne są w oznaczonych miejscach w dolnej i górnej stacji,
  • prosimy o stosowanie się do zasad zachowania dla klientów oraz piktogramów rozmieszczonych przed wejściami do budynków stacyjnych i w korytarzach prowadzących na peron oraz o stosowanie się do poleceń pracowników obsługi.


Nadal działają koleje linowe na Szyndzielnię i Skrzyczne
Nadal działają koleje linowe na Szyndzielnię i Skrzyczne · fot. facebook.com/skrzycznecos


Otwarta dla ruchu turystycznego oraz zawodowych sportowców jest również kolej linowa na Skrzyczne. - Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku w dniach od 30 grudnia do 17 stycznia 2021 roku kolej linowa na Skrzyczne czynna będzie dla ruchu turystycznego (z zakazem wjazdu z nartami lub snowboardem w ręku) oraz sportowców posiadających ważną licencję Polskiego Związku Narciarskiego. Kolej czynna będzie od godziny 9.00 - czytamy w komunikacie Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Regulamin korzystania z obiektu dostępny jest tutaj.

Przed wyprawą w góry warto również sprawdzić, czy schronisko, które znajduje się na trasie naszej wędrówki, jest czynne. Większość obiektów prowadzonych przez PTTK prowadzi sprzedaż dań i napojów na wynos poprzez "okienko", bez możliwości przebywania wewnątrz budynku. Jednak niektóre obiekty mogą być w najbliższych dniach całkowicie zamknięte, np. schronisko PTTK na Rysiance w Beskidzie Żywieckim będzie nieczynne w Sylwestra, czyli 31 grudnia.

Loading...

mp / tychy.info

źródło: COS OPO Szczyrk, Kolej Linowa Szyndzielnia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.