Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2020
  • wyświetleń: 878

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Stanu Cywilnego w Tychach

Od wtorku, 29 grudnia ponownie otwarte zostaje stanowisko nr 6 Urzędu Stanu Cywilnego w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Tychy. Sprawy związane z działalnością Urzędu Stanu Cywilnego są załatwiane wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu, za wyjątkiem rejestracji zgonów.

W związku z najnowszymi obostrzeniami ogłoszonymi dla całego obszaru RP od 24 października ślub cywilny może się odbyć z udziałem maksymalnie 5 osób. Oznacza to, że poza parą młodą i świadkami, w uroczystości może wziąć udział jeszcze jedna osoba.

W Pawilonie Ślubów realizowane będą sprawy: rejestracji zgonów, złożenia dokumentów do zawarcia małżeństwa (śluby cywilne, zaświadczenia do ślubu konkordatowego, zaświadczenia do ślubu za granicą), wydawania zaświadczeń o stanie cywilnym, wpisania zagranicznego aktu stanu cywilnego do systemu rejestrów państwowych, powrotu do nazwiska po rozwodzie, wpisania wyroku rozwodowego orzeczonego za granicą, uznania ojcostwa, zmiany imienia i nazwiska (numer telefonu: 32 7763011).

W Biurze Obsługi Klienta (stanowisko nr 6) wydawane będą odpisy z aktów stanu cywilnego , przyjmowanie wniosków o sprostowanie i uzupełnianie aktów oraz wniosków o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie (numery telefonów: 32 7763313, 32 7763314).

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.