tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 grudnia 2020

Pierwsi medycy w woj. śląskim zaszczepieni przeciwko COVID-19

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Dziś rano ruszyły szczepienia w całej Polsce. W Śląskiem szczepionki podano medykom w Katowicach oraz w 3 kolejnych szpitalach: w Bielsku-Białej, Częstochowie i Raciborzu.

Reklama

Dr Dorota Blat, szczepienie COVID-19, szczepienie koronawirus
Dr Dorota Blat ze szpitala MSWIA w Katowicach jest pierwszym mieszkańcem województwa śląskiego zaszczepionym przeciw Covid-19. · fot. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek / Facebook


Dr Dorota Blat ze szpitala MSWIA w Katowicach jest pierwszym mieszkańcem województwa śląskiego zaszczepionym przeciw COVID-19. Jako drugi zaszczepił się lekarz naczelny szpitala, dr Paweł Mieszczański, następnie lekarz chorób zakaźnych prof. Włodzimierz Mazur oraz dyrektor szpitala MSWIA Piotr Grazda. Poinformował o tym dziś w południe wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Szczepionki podano też personelowi Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Tam zaszczepionych dziś zostanie kilkadziesiąt osób.

Wśród szpitali węzłowych w Tychach, które będą realizowały szczepienia, znalazły się Szpital Miejski oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez.

ar / tychy.info

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj