tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 grudnia 2020

Jak wygląda rynek pracy w Katowicach?

Materiał partnera:

Znalezienie pracy, która przynosi satysfakcję i dobre pieniądze nie jest łatwe. Z tego powodu tak wielu ludzi pracuje w dziedzinach, które nie są dla nich interesujące lub spędza życie w stresującej i dołującej pracy. Aby uniknąć takiej sytuacji warto wyszukać zawód, który jest pożądany przez pracodawców. Czym charakteryzuje się rynek pracy w Katowicach i jaki zawód wybrać aby mieć pewność zatrudnienia?

Jak wygląda rynek pracy w Katowicach?


Zawody pożądane w KatowicachJeszcze do niedawna Katowice kojarzyły się głównie z przemysłem górniczym. Dzisiaj sytuacja się zmienia- mimo, że nadal można znaleźć zatrudnienie w kopalni, bardziej popularne są tutaj inne zawody. Po pierwsze, duże zapotrzebowanie na pracowników jest w sektorze budowlanym. Powstaje tutaj wiele nowych inwestycji, dlatego firmy budowlane szukają pracowników posiadających różnorodne umiejętności. Pożądane są osoby, które mają uprawnienia do obsługiwania ciężkiego sprzętu, kierownicy budowy, a także pomocnicy. Kolejną gałęzią gospodarki, w której łatwo można znaleźć zatrudnienie jest służba zdrowia. Przeglądając oferty pracy w kategorii "Praca Katowice" można zobaczyć, że dla każdego lekarza, położnej czy pielęgniarki znajdzie się tutaj wakat. Katowice to miasto w którym działa także wiele firm logistycznych i transportowych, dlatego łatwo jest znaleźć zatrudnienie zarówno jako kierowca, jak i spedytor. Oczywiście centrum Katowic to głównie korporacje, które zatrudniają specjalistów z takich dziedzin jak finanse, marketing, zarządzanie czy informatyka. Praca w jednej z takich firm ma swoje zalety, jak: praca na etat, niezłe zarobki czy też szereg dodatków dla pracowników, takich jak ubezpieczenie grupowe czy praca zdalna w wybrane dni.

Dobra lokalizacja Katowic pod względem ofert pracyGłówną zaletą tego miasta jest fakt, że ma ono bardzo dobrą lokalizację, dlatego otwiera się w nim wiele firm. Przez miasto przechodzą bardzo ważne szlaki komunikacyjne, a port lotniczy usytuowany niedaleko przyciąga wielu zagranicznych inwestorów. Katowice to miasto, w którym powstaje wiele firm zajmujących się nowymi technologiami, dlatego każdy, kto interesuje się tym tematem znajdzie tutaj zajęcie. Jest to miasto, które posiada bardzo różnorodny rynek i można w nim znaleźć zatrudnienie w wielu sektorach. To powoduje, że ogromna część ludzi decyduje się tutaj zamieszkać, zamiast wybierać rozwiązanie jakim jest praca za granicą.

Katowice to miasto, w którym można znaleźć zawód swoich marzeń. Możliwości są ogromne i warto z nich skorzystać. Dobra komunikacja miejska eliminuje problem stania w korkach i długich dojazdów. To świetne miejsce dla każdego, kto szuka pracy dodatkowej lub na cały etat.