tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 24 grudnia 2020

MOPS pomaga potrzebującym w okresie Świąt Bożego Narodzenia

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach we współpracy z Dziennym Domem Pomocy Społecznej „Wrzos” tak jak w ubiegłych latach, pomaga i wspiera osoby potrzebujące w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Blisko 170 osób korzystających z pomocy tyskiego ośrodka otrzyma paczki świąteczne.

Reklama

24 grudnia, Noclegownia Miejska w Tychach zorganizuje także Wigilię dla swoich podopiecznych (osób znajdujących się w ośrodku).

- W Wigilię i Święta Bożego Narodzenia osoby bezdomne przebywające w Noclegowni otrzymają posiłki przygotowywane przez zewnętrzną firmę. Dodatkowo, 25 i 26 grudnia zamówione i dostarczone będą dodatkowe gorące posiłki w formie drugiego dania - mówi Iwona Rogalska, Główny Specjalista ds. Pomocy Środowiskowej MOPS Tychy.

Obecnie przyjęcia do Noclegowni Miejskiej w Tychach odbywają się po okazaniu aktualnego negatywnego testu na SARS-CoV-2 lub po odbyciu dziesięciodniowej kwarantanny w wydzielonym na terenie Noclegowni pomieszczeniu z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego. Osoby wykazujące symptomy zakażenia koronawirusem są kierowane do lekarza POZ. Na dzień dzisiejszy w Noclegowni przebywają 34 osoby.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.