tychy.info

Wiadomości

  • 22 grudnia 2020

Suszarka z dyfuzorem - praktyczne rozwiązanie, które ułatwia stylizowanie włosów

Materiał partnera:

Lubisz mieć starannie ułożoną fryzurę, ale nie chcesz poświęcać na to zbyt wiele czasu? Kup suszarkę z dyfuzorem i zobacz, jak twoje włosy zmieniają wygląd w kilka chwil!

Suszarka z dyfuzorem - praktyczne rozwiązanie, które ułatwia stylizowanie włosów


Co to jest dyfuzor i kiedy będzie potrzebnyDyfuzor to specjalna nakładka na suszarkę do włosów. Za jej pomocą sprawimy, że cienkie i rzadkie włosy będą wyglądały na gęste i puszyste. Dyfuzor przyda się także długim i ciężkim włosom - uniesie je ku górze u nasady, sprawi, że będą wizualnie lekkie i gęste.

Jak wygląda dyfuzor? To szerokie koło z wystającymi bolcami o różnej długości. Wyróżnia się dwa rodzaje dyfuzorów - z krótkimi i długimi bolcami.

Dyfuzor z krótkimi bolcami polecany jest przede wszystkim do włosów kręconych. Zwiększy ich objętość i podkreśli skręt. Koniec problemów z układaniem włosów!

Dyfuzor z długimi bolcami to propozycja dla osób, które chcą unieść włosy przy nasadzie. Nadaje się zarówno do długich, jak i krótkich włosów. Dyfuzor z długim bolcami polecany jest do włosów prostych.

Jak używać dyfuzoraO ile suszarkę do włosów trzymamy w pewnej odległości od skóry głowy(powinno to być minimum 20 cm), tak by wysuszyć włosy, ale się nie poparzyć, to w przypadku suszarki z nałożonym dyfuzorem trzeba zastosować inną technikę. Zanim jednak skorzystamy z dyfuzora, warto trochę podsuszyć włosy. Praca z dyfuzorem przebiega najskuteczniej, gdy włosy są wilgotne, ale nie mokre.

Bolce dyfuzora należy delikatnie przyłożyć do skóry głowy (nie naciskać) i lekko przesuwając na boki, suszyć włosy. Co jakiś czas miejsce przyłożenia trzeba zmienić, tak by ułożyć równomierną fryzurę na całej głowie. Warto też obrać dyfuzor przykładając go w tym samym miejscu, by pasma włosów były suszone w różnych kierunkach. Ponieważ suszarka będzie ustawiona blisko skóry, szczególnie w przypadku dyfuzora z krótkimi bolcami, trzeba koniecznie pamiętać o zmniejszeniu temperatury nawiewu.

Dla lepszego efektu, przed rozpoczęciem używania dyfuzora, można nałożyć na włosy piankę lub żel do ich układania.

Szczegółowy poradnik układania włosów za pomocą dyfuzora dostępny jest na stronie eldom.eu.

Po czym poznać dobrą suszarkę do włosówSam dyfuzor to nie wszystko. Żeby dobrze spełnił swoją funkcję, musimy mieć odpowiednią suszarkę. Po czym poznać tę najlepszą?

  • Moc suszarki - w zasadzie im wyższa, tym lepsza. Krótkie włosy uda się wysuszyć suszarką o mniejszej mocy, ale już z długim może być problem, bo będzie to trwało bardzo długo. Im wyższa moc, tym mocniejszy i cieplejszy nadmuch, a suszenie krótsze.
  • Regulacja temperatury - nie zawsze potrzebna jest ta najgorętsza, na przykład przy używaniu dyfuzora będziemy chcieli ją zmniejszyć.
  • Regulacja mocy nawiewu - przy suszeniu włosów przydaje się mocny nawiew, ale już przy układaniu lepszy jest mniejszy.
  • Chłodny nawiew - zamyka łuski włosów, sprawia, że wyglądają na zdrowsze i bardziej lśniące. Zaleca się używanie takowego po każdym suszeniu.
  • Funkcja jonizacji - wbrew pozorom nie jest nowomodnym wynalazkiem. To dzięki niej włosy się nie elektryzują po suszeniu i dlatego jest bardzo ważna.
  • Długi kabel - ułatwi swobodne manewrowanie suszarką.
  • Uchwyt do zawieszenia - jednym gestem odwiesimy suszarkę na miejsce. Przydatny szczególnie w małych łazienkach, gdzie liczba półek jest ograniczona.
  • Możliwość zdjęcia osłony wlotu powietrza - co jakiś czas suszarkę warto wyczyścić z nagromadzonego kurzu czy przypadkowo wciągniętych włosów. Taki zdejmowalny wlot znacznie to ułatwia.