tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2020

Sip, Orliński, Dzięgielewski. Pierwsze kontrakty zawodników z rocznika '04

W czwartek, 17 grudnia swoje pierwsze profesjonalne kontrakty z GKS Tychy podpisało trzech zawodników z rocznika 2004 - Artur Sip, Dorian Orliński i Natan Dzięgielewski. Każdy z młodych graczy był wyróżniającą się postacią zespołu U-17 tyskiego klubu, który w rundzie jesiennej osiągnął historyczny sukces w postaci awansu do Centralnej Ligi Juniorów.- Zgodnie z zapowiedziami, kontynuujemy obrany kierunek stawiania na młodych zawodników. Rocznik 2004 to jeden z najbardziej utalentowanych w ostatnich latach w GKS Tychy. Potwierdzeniem tego był wywalczony we wspaniałym stylu awans do Centralnej Ligi Juniorów. Nadrzędnym celem jest jednak jak najszybsze przechodzenie najzdolniejszych jednostek do piłki seniorskiej - mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Artur Sip urodził się 31 marca 2004 roku, występuje na pozycji bramkarza. W grupach młodzieżowych KP GKS Tychy trenuje od początku sezonu 2017/18, przechodząc przez poszczególne kategorie wiekowe. Wcześniej występował w APN GKS Tychy, AKS Mikołów i MOSM Tychy. W obecnym sezonie oprócz treningów i meczów w grupie U-17, przebywał również z pierwszym zespołem na letnim zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, a także zaliczył debiut na seniorskim poziomie, wchodząc na boisko w przerwie pucharowego spotkania rezerw z LKS Łąka.

Kontrakt Artura Sipa z GKS będzie obowiązywał do 31 grudnia 2023 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Sip, Orliński, Dzięgielewski. Pierwsze kontrakty zawodników z rocznika '04
Sip, Orliński, Dzięgielewski. Pierwsze kontrakty zawodników z rocznika '04 · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


Dorian Orliński urodził się 21 maja 2004 roku, występuje na pozycji środkowego pomocnika. Od początku swojej przygody z piłką nożną związany jest z tyskimi klubami - MOSM, APN i od sezonu 2017/18 z GKS. Jesienią był kapitanem zespołu U-17, prowadząc go na najwyższy poziom rozgrywek młodzieżowych w Polsce.

W obecnych rozgrywkach występował także w czwartoligowych rezerwach klubu oraz trenował pod okiem trenera pierwszego zespołu, Artura Derbina.

Ostatnim z zawodników, którzy związali się długoterminowym kontraktem z tyskim klubem, jest urodzony 19 października 2004 roku Natan Dzięgielewski. Najczęściej występuje na pozycji skrzydłowego.

„Dzięgiel” przebył podobną drogę, jak Dorian, szkoląc się dotychczas tylko w tyskich klubach. W sezonie 2020/21, oprócz tego, że był podstawowym graczem drużyny U-17, strzelając m.in. dwa ważne gole w barażowym dwumeczu z FC Wrocław Academy, regularnie występował także w drugim zespole.

Kontrakty Doriana Orlińskiego i Natana Dzięgielewskiego będą obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

- Artur, Dorian i Natan od kilku miesięcy regularnie podnoszą swoje umiejętności poprzez treningi i występy w IV-ligowym zespole rezerw, a nawet pojawiają się na zajęciach pierwszej drużyny. Dostrzegamy w nich ogromny potencjał, nieprzypadkowo też znaleźli się na celowniku klubów ekstraklasowych. Bardzo się cieszymy, że przekonaliśmy chłopaków oraz ich rodziców do naszej wizji i zaakceptowali wyznaczoną dla nich ścieżkę rozwoju. Oby dane im było świętować jeszcze wiele sukcesów w zielono-czarno-czerwonych barwach - dodaje z przekonaniem Leszek Bartnicki.

Arturowi, Dorianowi i Natanowi gratulujemy podpisania pierwszych kontraktów i życzymy dalszego rozwoju w tyskim klubie oraz szybkiego debiutu w pierwszym zespole!

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.