tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2020
  • 24 grudnia 2020

Tyskie Centrum Wolontariatu pomaga także przed świętami

Tyskie Centrum Wolontariatu pomaga osobom potrzebującym, przystąpiło także do akcji TVN - #TVNpomagajmysobie. Od 14 grudnia wolontariusze Centrum rozwożą 50 obiadów do osób potrzebujących, głównie seniorów.Tyskie Centrum Wolontariatu działa od sierpnia 2020 roku. - Jest z nami już ponad 80 zarejestrowanych wolontariuszy. Są to osoby odważne, aktywne i chętne do poświęcania swojego czasu, po pracy lub szkole, na bezinteresowną pomoc innym - mówi Bartłomiej Szymczyk, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Tychach prowadzonego przez fundację Internationaler Bund Polska.

W sytuacji zagrożenia koronawirusem szczególnie narażeni są seniorzy. Osoby powyżej 70 roku życia zachęcane są do ograniczania wyjść z domu, unikania skupisk ludzkich, a tym bardziej robienia zakupów w zatłoczonych sklepach. Wolontariusze z Tyskiego Centrum Wolontariatu chętnie pomagają osobom starszym robiąc im zakupy, wykupując leki w aptece, załatwiając drobne sprawy wymagające wyjścia z domu, wyprowadzając psa czy dostarczając gotowe posiłki. Wszystko przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

- Przekazanie listy zakupów, pieniędzy, a potem zakupów, paragonów i reszty odbywa się bezkontaktowo. Wolontariusz ustala szczegóły przez telefon z seniorem lub jego opiekunem. Podczas dostarczania zakupów przestrzegane są zasady bezpieczeństwa i zachowanie dystansu. Naszym ochotnikom zapewniamy środki ochrony - maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji - dodaje Bartłomiej Szymczyk i zachęca do korzystania z pomocy wolontariuszy zwłaszcza teraz przed Świętami, gdy w sklepach jest więcej osób niż w zwykłe dni roku: Pozwólmy sobie pomóc!

Tyskie Centrum Wolontariatu prowadzone jest przez fundację Internationaler Bund Polska, dzięki finansowemu wsparciu Miasta Tychy.

Osoby do kontaktu z ramienia TCW: Anna Małecka


Dyżury animatora Tyskiego Centrum Wolontariatu:
  • Wtorek godz. 17:15-19:15, Tychy, ul. Barona 30/209, I p.
  • Czwartek godz. 13:30-15:30, Tychy, ul. Edukacji 11 pok. 64, II p


Filmy Tyskiego Centrum Wolontariatu: lumen5.com/user/wolontariat-tychy/tyskie-centrum-wolon-b5gx1/

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.