tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2020

Historyczne zdjęcie: aleja Rewolucji Październikowej ok. 1970 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Na przestrzeni 50 lat może się naprawdę wiele zmienić. Najlepszym dowodem na to jest prezentowane dzisiaj zdjęcie, na którym widzimy aleję Rewolucji Październikowej. Zachęcamy do przyjrzenia się szczególnie liczebności i rodzajom pojazdów poruszających się wówczas po tyskich ulicach.

Aleja Rewolucji Październikowej ok. 1970 r.
Aleja Rewolucji Październikowej ok. 1970 r. · fot. Zygmunt Kubski


Zdjęcie autorstwa Zygmunta Kubskiego przedstawia widok na aleję Rewolucji Październikowej (do 1968 roku ulica Paprocańska, obecnie Niepodległości). Po prawej stronie ulicy widoczna jest zabudowa osiedla D, po lewej - teren Parku Miejskiego i gmach Prezydium Miejskiej Rady Narodowej (obecnie Urząd Miasta). W głębi widoczne osiedle F, elektrociepłownia oraz budynek Powiatowej i Miejskiej Straży Pożarnej.

Fotografia pochodzi ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.