tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2020
  • 20 grudnia 2020

[NOWE WIDEO] Niezwykłe pokazy świątecznych animacji w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Podczas ubiegłorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego zachwycały nas świąteczne iluminacje na placu Baczyńskiego. W tym roku także Miejskie Centrum Kultury postanowiło wyświetlić świąteczne animacje, ale w różnych lokalizacjach miasta. Były one widoczne z chodników, okien okolicznych budynków oraz samochodów. Tematem przewodnim świątecznych animacji były „Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia”.

W ostatni weekend przed świętami mieliśmy okazję wziąć udział w niezwykłych pokazach świątecznych animacji, czyli mappingu. Wizualizacje zostały przygotowane przez artystów-animatorów pod wymiary konkretnych wieżowców. Każda z nich była osobnym świetlnym spektaklem - zaproszeni do współpracy artyści mieli swój własny, indywidualny styl. Łączyło ich jedno - wprowadzili nas w niepowtarzalny świąteczny klimat!

Zapraszamy do obejrzenia materiałów wideo i galerii zdjęć.

18 grudnia  • Starokościelna 2 (ściana północna) - autor animacji Tomasz Wlaźlak
  • Armii Krajowej 16 (ściana południowa) - autorka animacji Sylwia Dybich
Świąteczne animacje w Tychach - 18.12.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


19 grudnia  • Wieżowiec ul. Konfederatów Barskich 1 - Falcontent (Katarzyna Bigas, Hubert Kuca)
  • Wieżowiec ul. Wejchertów 12, ściana południowa - autorka animacji Agnieszka Seidel-Kożuch
Świąteczne animacje w Tychach - 19.12.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


20 grudnia  • Urząd Miasta Tychy - al. Niepodległości 49 - autor animacji Daniel Fedorczyk


Świąteczne animacje w Tychach - 20.12.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Animacje zostały przygotowane przez uznanych tyskich artystów w tej dziedzinie sztuki oraz laureatów i uczestników konkursu mappingu, który odbywa się w ramach Tychy Light & Sound Festival. Widzowie zobaczyli całą gamę technik animacji i różne historie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia w Tychach.

Artyści, którzy zaprezentowali swoje prace:dr Tomasz Wlaźlak - juror konkursu mappingu organizowanego w ramach Light&Sound Festival 2020. Artysta wizualny, dr sztuki zajmujący się sztuką multimedialną i grami wideo, wykładowca katedry intermediów wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Sylwia Dybich - Laureatka konkursu mappingu w ramach Light&Sound Festiwal 2020. Artystka i projektantka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W swojej twórczości porusza aktualne tematy z pogranicza psychologii ewolucyjnej i metafizyki. Kochająca eksperyment, eksploratorka sztuki nowych mediów, nieustannie poszukująca nowych wartości wizualnych.

Agnieszka Seidel-Kożuch - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a także Śląskiej Wyższej Szkoły Informatycznej w Chorzowie, ze specjalizacją projektowanie graficzne. Z zawodu projektant graficzny, a w wolnej chwili fotograf. Multitasking artystyczny, który wypracowała na przestrzeni lat, pozwala jej działać w obszarze projektowania graficznego, fotografii, oraz video.

Daniel Fedorczyk - operator filmowy, montażysta, fotoreporter, Vj. Wystawca i organizator wernisażu wystaw studentów z ASP Katowice, WSTI i University of Ostrava. Prowadzący i organizator szkoleń dla studentów.

BM / tychy.info
źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj