tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2020

Tyszanie apelują o wstrzymanie wycinki drzew przy Sienkiewicza

Kilka drzew rosnących przy ul. Sienkiewicza w Tychach zostało oznaczonych czerwoną literą W. W ten sposób znaczy się drzewa przeznaczone do wycinki. To skłoniło mieszkańców Tychów do działania i zwrócenia uwagi na problem. Na drzewach pojawiły się apele: „Powiedz nie” i „Broń drzew”.

Reklama

Tyszanie apelują o wstrzymanie wycinki drzew na Sienkiewicza - 16.12.2020 · fot. Śląski Ruch Klimatyczny / Facebook


Jarema Andrzej Rabiński, członek Federacji Arborystów Polskich i wieloletni biegły sądowy, który udziela wsparcia merytorycznego aktywistom stającym w obronie drzew, uważa, że usunięcie drzewa to ostateczność.

Zanim wytnie się drzewo, należy ustalić, czy jest ono chore, a następnie poszukać możliwości leczenia. Jeśli drzewo jest w złym stanie, trzeba się dowiedzieć, dlaczego tak jest i czy można jakoś temu zaradzić. Drzewu mogą pomóc specjalistyczne zabiegi, czy odpowiednia pielęgnacja. Niekiedy wystarczy usunąć suche gałęzie, by wyeliminować zagrożenie, czy rozpłytować chodnik, by poprawić warunki siedliskowe drzewa- czytamy w poście Śląskiego Ruchu Klimatycznego w mediach społecznościowych.

Loading...

ar / tychy.info

źródło: Śląski Ruch Klimatyczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.