tychy.info

Wiadomości

  • 16 grudnia 2020

Suplementy Diety Korzyści

Materiał partnera:

Jeśli chcesz wesprzeć swoje zdrowie, zwiększyć poziom energii, poprawić nastrój i ostrość umysłu, a nawet złagodzić objawy przewlekłego stanu zdrowia, codzienne dostarczanie odpowiedniej ilości witamin i minerałów ma kluczowe znaczenie.

Suplementy Diety Korzyści


Podczas gdy dieta jest najlepszym sposobem na uzyskanie potrzebnych składników odżywczych, suplementy diety mogą być ważnym sposobem na uzupełnienie ich braków.

Czy naprawdę potrzebujemy suplementów diety?Według amerykańskiej Rady ds. Odpowiedzialnego Żywienia organizm potrzebuje niezbędnych minerałów i witamin do wykonywania codziennych funkcji. Krótko mówiąc, substancje te pomagają funkcjonować organizmowi w każdy możliwy sposób. Bez nich układ trawienny nie działałby, serce nie biłoby, a kości by się łamały przy każdej okazji. Jak dowodzą badania, podstawową kwestią powinna być zdrowa dieta.

Specjaliści zalecają spożywanie:
  • Warzyw
  • Pełnego ziarna
  • Tłuszczy nienasyconych
  • Owoców
  • Białka


Należy ograniczyć:
  • Wysoko przetworzone produkty
  • Spożywanie tłuszczów trans i tłuszczów nasyconych
  • Cukru


Jednocześnie specjaliści wyjaśniają, że nawet osoby, które dobrze się odżywiają, mogą być narażone na niedobór witamin, co prowadzi do zapotrzebowania na suplementy diety. W rzeczywistości wiele osób na całym świecie w ma niedobór wapnia, potasu, błonnika, magnezu i witamin A, C i E, nawet jeśli dobrze się odżywiają.

Jakie suplementy diety spożywać?
Podstawowym suplementem w przypadku większości osób powinna być multiwitamina. To właśnie w multiwitaminie znajduje większość niezbędnych witamin i minerałów, które bywają trudne do przyswojenia wyłącznie dzięki zdrowej diecie. Pozytywnych korzyści, które wynikają z suplementacji jest wiele - na przykład wapń kości i stawy, witamina B12 dodaje energii a witamina D wzmacnia nasz układ immunologiczny.


Przy wyborze suplementów diety należy zwrócić uwagę na to kto jest ich producentem. Wiele produktów dostępnych na rynku zawiera sztuczne dodatki i składniki zamiast tych naturalnych, co przekłada się na ich niski wpływ terapeutyczny na nasz organizm. Zalecane jest przyjmowanie naturalnej multiwitaminy pochodzącej z rzeczywistych źródeł pokarmu, aby nasz organizm mógł przyswoić jak największy procent składników odżywczych. Przeważnie ceny takich produktów są wyższe, gdyż firmy produkujące wysokiej jakości suplementy kładą nacisk na badania i certyfikaty, co z kolei wiąże się z większymi nakładami finansowymi.
Jednym z najbardziej uznanych producentów suplementów diety na rynku jest firma Forever Living Products. Pełną ofertę produktów tej firmy znajdziemy pod adresem https://aloe-forever.pl. W ofercie tego sklepu Forever znaleźć można zarówno suplementy jak i kosmetyki.

Skład suplementów na etykiecie produktu
Informacje na temat składu suplementu diety, sposobie zażywania a także ważnych środków ostrożności zazwyczaj znajdują się na etykiecie produktu. Należy też sprawdzać czy podany jest tam producent oraz data przydatności do spożycia.

Suplementy diety mogą być bardzo pomocne w uzupełnianiu naszych niedoborów mineralnych i witaminowych, mogą wspierać trawienie czy uśmierzać okresowe bóle migrenowe. Jednakże mieć na uwadze, że właściwy wybór produktu niekiedy może zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również w czasem nasze zdrowie.