tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2020
  • 26 grudnia 2020

W czasie świąt obejrzymy spektakl "Mały Książę" Teatru Gęba

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na kanale YouTube Teatru Małego w Tychach odbędzie się wirtualna premiera spektaklu "Mały Książę" w wykonaniu młodzieżowego Teatru Gęba.

Reklama

Spektakl Mały Książę Teatru Małego i Miejskiego Centrum Kultury w Tychach - 06.2020 · fot. Grzegorz Krzysztofik


„Mały Książę” to dzieło ponadczasowe i ponadpokoleniowe. Zawiera w sobie wiele, właściwie nieograniczenie wiele, tematów i wątków - miłość, przyjaźń, mądrość, czy wreszcie dojrzewanie, które jest głównym motywem tyskiej inscenizacji. Młody Człowiek ewaluuje ku dorosłości, Pilot dorasta do dziecięcej wrażliwości, a Róża rozwija się na miłość.

Prolog i finał spektaklu ukazane są w formie wspomnień Pilota z niezwykłego spotkania na Pustyni. W części II Pilot staje się swoistym DJ i oprowadza widzów po sześciu planetach, na które udaje się jego Mały Przyjaciel. Każda z planet określana jest odrębnym kolorem oraz elementami różnych gatunków teatralnych - od teatru animacji, poprzez teatr muzyczny czy tańca oraz teatru iluzji, aż po teatr antyczny. Pobyt Małego Księcia na Ziemi jest błądzeniem w Labiryncie, gdzie spotyka on Lisa, Żmiję, Echo, Kupca, Kolejarza, Dróżnika, Kwiat a nawet cały Ogród Róż, ucząc siebie oraz nas - widzów prawdy o człowieku, jego potrzebach i dążeniach.

Przedstawienie zostało wyprodukowane wspólnie z Miejskim Centrum Kultury w Tychach w ramach programu "Relacje". Nagranie zrealizowano w dniach 13 i 14 czerwca na scenie Teatru Małego w Tychach.

Wystąpili: Magda Duda, Małgorzata Duda, Aleksandra Granica, Julia Kokoszka, Jowita Ladrowska, Kinga Oleksiak, Kinga Opala, Gabriela Ozimek, Julia Siewiera oraz Dawid Marut.

Premiera Zespołu Teatralnego „Gęba” Miejskiego Centrum Kultury w Tychach już 26 grudnia, o godz. 17:00. Transmisja spektaklu na kanale YouTube (Teatr Mały Tychy). Serdecznie zapraszamy!

Twórcy:Scenariusz i reżyseria: Piotr Adamczyk
Opieka artystyczna realizacji online: Paweł Drzewiecki
Kostiumy: Barbara Kalfa
Rekwizyty: Maria Blachnicka-Bielecka
Muzyka i efekty dźwiękowe: Dawid Marut, Krzysztof Ścieszka
Grafika i animacje: Anna Sładek
Charakteryzacja: Wioleta Krysiak, Patrycja Zientek
Współpraca: Joanna Rupik, Anna Białoń
Reżyseria światła: Leszek Szymański
Realizacja nagrań audio: Tomek Cichocki
Obsługa sceny, kamery: Arkadiusz Pająk, Piotr Stec, Michał Majocha, Maciej Górski
Montaż: Tymoteusz Mierzwiński
Kierownictwo produkcji TV: Dominika Porwit-Wądołowska
Producent wykonawczy, inspicjent: Maciek Górski

ar / tychy.info

źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj