tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 15 grudnia 2020
  • 16 grudnia 2020

Bartosz Ciura, obrońca GKS Tychy nowym kapitanem reprezentacji Polski

Obrońca GKS Tychy kapitanem reprezentacji Polski. Bartosz Ciura w nowej roli zadebiutuje już w czwartkowym spotkaniu przeciwko Węgrom.

Reklama

Bartosz Ciura
Bartosz Ciura, obrońca GKS Tychy nowym kapitanem reprezentacji Polski · fot. GKS Tychy


- Jestem zaskoczony i uradowany tym, że zostałem kapitanem. Będąc dzieckiem nawet nie przypuszczałem, że spotka mnie takie wyróżnienie. Dziękuję za tę nominację. To dla mnie ogromny powód do dumy i motywacja. Mecze z Węgrami to dla nas jeden z testów przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich. Oczywiście odpowiedzialność jest większa, ale na pewno mnie ona nie sparaliżuje. Przeciwnie doda mi więcej energii - mówi Bartosz Ciura, kapitan reprezentacji Polski.

- Uznaliśmy, że Bartek znakomicie nadaje się do tej roli. Jest to zawodnik bardzo ambitny, waleczny i grający z poświęceniem - dodaje Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji Polski.

Pierwotnie w turnieju EIHC miały wystąpić reprezentacje Polski, Węgier i Łotwy. Ci ostatni odwołali jednak swój przyjazd z powodu wykrycia przypadków zakażenia koronawirusem w zespole. Problemy nie ominęły również drużyny „Madziarów”. Selekcjoner Sean Simpson nie mógł skorzystać z graczy, którzy występują na co dzień w słowackiej ekstralidze oraz w międzynarodowej bet-at-home ICE Hockey League. Wynika to z faktu, że grudniowej przerwy reprezentacyjnej nie uwzględniają terminarze tych rozgrywek.

- Szkoda, że nie dojdzie do spotkań z Łotwą, bo to drużyna z najwyższej półki, ale jesteśmy zadowoleni, że zagramy dwumecz z Węgrami. Nasza reprezentacja potrzebuje międzynarodowych sprawdzianów. Rywale zagrają przeciwko nam w krajowym składzie, w kadrze nie ma zawodników z ligi słowackiej i austriackiej - zaznaczył selekcjoner reprezentacji Polski.

Ostatecznie reprezentacja Polski rozegra dwa towarzyskie spotkania z Węgrami. W czwartek o 18:45 i dzień później o 17:45. Mecze odbędą się bez udziału publiczności, ale będą transmitowane w TVP Sport.

Skład reprezentacji Polski:Bramkarze: John Murray (GKS Tychy), Ondřej Raszka (HC Frydek-Mistek, Czechy-2), Michał Kieler (GKH Stoczniowiec Gdańsk),

Obrońcy: Mateusz Bryk, Kamil Górny, Marcin Horzelski, Arkadiusz Kostek, Jakub Michałowski (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Bartosz Ciura (GKS Tychy), Adrian Jaworski (KH Energa Toruń), Oskar Krawczyk (GKS Katowice), Jauhienij Kamienieu (Ciarko STS Sanok).

Napastnicy: Patryk Krężołek, Mateusz Michalski, Grzegorz Pasiut, Filip Starzyński (wszyscy GKS Katowice), Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski, Christian Mroczkowski, Patryk Wronka (wszyscy GKS Tychy), Dominik Paś, Radosław Sawicki,Kamil Wałęga (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Damian Kapica (Comarch Cracovia), Alan Łyszczarczyk (Tauron Podhale Nowy Targ), Martin Przygodzki (Re-Plast Unia Oświęcim).

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.