tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 15 grudnia 2020

Czas na kolejny etap. Jan Biegański odchodzi z GKS Tychy

Wygasający z końcem grudnia bieżącego roku kontrakt Jana Biegańskiego z GKS Tychy nie zostanie przedłużony. 18-letni pomocnik postanowił kontynuować swoją piłkarską przygodę w innym klubie.

Reklama

Jan Biegański powołany do reprezentacji Polski U-19
Jan Biegański odchodzi z GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


- W ostatnich kilku miesiącach Janek stał się podstawowym graczem naszej drużyny, w wielu meczach potwierdzając duży potencjał. Trafił także do reprezentacji Polski U-19. Nic więc dziwnego, że na rynku transferowym wzbudził swoją osobą jeszcze większe zainteresowanie klubów, w tym także zagranicznych. Musieliśmy się więc od pewnego czasu przygotowywać na jego ewentualne odejście i uwzględniać to w planowaniu drużyny na rundę wiosenną - mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Młodszy z braci Biegańskich w tym miesiącu skończył 18 lat. Do drużyn juniorskich tyskiego klubu trafił w 2015 roku, później stopniowo przechodząc przez kolejne szczeble szkolenia młodzieżowego GKS. W sezonie 2017/18 zanotował oficjalny debiut w pierwszym zespole, wchodząc na boisku w 88. minucie meczu z Rakowem Częstochowa.

W kolejnych rozgrywkach wystąpił tylko w jednym spotkaniu, które jednak przeszło do historii tyskiego klubu. Zmieniając Łukasza Grzeszczyka otrzymał na kilka ostatnich minut opaskę, stając się tym samym najmłodszym kapitanem GKS. Miał wówczas zaledwie 15 lat i 355 dni. Regularnie w pierwszym zespole zaczął występować od marcowego spotkania ćwierćfinałowego Pucharu Polski.

- Oczywiście chcieliśmy kontynuować naszą współpracę, dlatego już wiosną przedstawiliśmy Jankowi propozycję nowego kontraktu oraz wizję jego dalszego rozwoju w Tychach. Od tego czasu odbyliśmy mnóstwo spotkań, niestety trzeba wziąć pod uwagę, że do wypracowania kompromisu potrzebna była zgoda nie tylko samego zawodnika, ale też rodziców. Jako klub włożyliśmy wiele wysiłku we właściwe prowadzenie go nie tylko na boisku piłkarskim, ale też w szkole. Niestety konkurencja ze strony znacznie bogatszych klubów, występujących w wyższej klasie rozgrywkowej, okazała się za silna. Życzymy mu powodzenia i z pewnością będziemy śledzić jego dalsze, piłkarskie losy. Odejście Janka otworzy szansę przed innymi, a młodych zdolnych zawodników nie brakuje w GKS Tychy, o czym kibice będą się mogli wkrótce przekonać - zapowiada sternik klubu.

Łącznie w pierwszej drużynie GKS Jan Biegański wystąpił w 24. meczach Fortuna 1 Ligi, w których strzelił dwie bramki. Ponadto zanotował również 2 występy w rozgrywkach Pucharu Polski.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.