tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2020

Policjanci zabezpieczyli ponad 36 tysięcy „lewych” papierosów

Tyscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 32-latka, od którego przejęli ponad 36 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty budżetu państwa oszacowano na kwotę ponad 32 tysięcy złotych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Tyscy policjanci przechwycili „lewe” papierosy
Tyscy policjanci przechwycili „lewe” papierosy · fot. KMP Tychy


Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 32-latka, który według ich wcześniejszych ustaleń, mógł posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Okazało się, że stróże prawa mieli rację. Policjanci znaleźli nielegalny towar w kartonach, w jego miejscu zamieszkania.

Łącznie policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 36 tysięcy „lewych” papierosów, które miały trafić do sprzedaży. Straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wstępnie oszacowano na kwotę ponad 32 tysięcy złotych. Za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia oraz dotkliwe kary finansowe.

Tyscy policjanci przechwycili „lewe” papierosy
Tyscy policjanci przechwycili „lewe” papierosy · fot. KMP Tychy

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.