tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 grudnia 2020

[ZDJĘCIA] Megrez: odznaczenia dla pracowników i choinki od RMF

14 grudnia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez 22 pracowników szpitala odebrało honorowe odznaki Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia". W imieniu Ministra wręczył je Jan Cofała, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Megrez. Tego samego dnia radio RMF, w geście podziękowania za pracę medyków w czasie pandemii wręczało... choinki pod choinkę. A sami pracownicy Megrez, nie kryjąc wdzięczności za okazaną im empatię, przygotowali domowe ciasta, którymi dziękowali za wsparcie, jakie odczuwają od początku pandemii.

Odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia" dla pracowników Megrezu - 14.12.2020 · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


Na pierwszej linii walki z pandemią

Megrez to najbardziej aktywny w walce z covidem szpital w regionie. Od 20 marca tyski szpital był placówką jednoimienną, jedną z 19 w kraju i 2 w województwie, a od połowy września stanowi hybrydową jednostkę II i III poziomu zabezpieczenia w leczeniu pacjentów z COVID-19. Obecnie, Megrez decyzją Ministra Zdrowia, staje się szpitalem węzłowym w Narodowym Programie Szczepień przeciwko COVID-19. Oznacza to, że znajdować się tu będzie punkt bezpłatnych szczepień dla personelu podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz aptek.

22 pracowników tyskiego Megrezu zostało docenionych za wkład w walkę z pandemią. W tym gronie znaleźli się lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, laboranci i pracownicy administracyjni. To (w kolejności alfabetycznej): Damian Dziuk, Ewa Jamróz, Piotr Karczmarczyk, Barbara Kłaptocz, Izabela Kokoszka-Bargieł, Bogusława Kokotek, Alina Kostrzewa, Barbara Kotłowska, Jacek Kowalski, Justyna Krypel-Kos, Tomasz Łaszkiewicz, Jarosław Madowicz, Kamila Malinowska, Anna Małecka, Irena Olesińska, Katarzyna Pacwa-Bracik, Anetta Piskorek-Wielgus, Aneta Stefańska, Mariola Szulc, Maciej Wiglusz, Beata Witkiewicz i Ilona Zawisza.

Odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia" dla pracowników Megrezu - 14.12.2020
Odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia" dla pracowników Megrezu - 14.12.2020 · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


Odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia" przyznawane są m.in. za wprowadzanie postępu w metodach diagnostycznych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych; ochronę zdrowia ludności; wybitne osiągnięcia i nienaganną pracę; wdrażanie i usprawnianie metod pracy w jednostkach ochrony zdrowia. Warto przypomnieć, że ponad dwudziestu innych pracowników szpitala zostało już wcześniej nagrodzonych brązowymi, srebrnymi i złotymi krzyżami zasługi za walkę z pandemią.

Choinki pod choinkę od RMF

Tegoroczna 20. edycja tradycyjnej akcji rozdawania choinek przez stację RMF ma wyjątkowy charakter. Skierowana jest do wszystkich pracowników szpitala, pełniących różne funkcje. To oni, jako uzupełniający się zespół, od marca podejmują nieustanny wysiłek z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie nas wszystkich. Dzisiaj mogli odbierać drzewka świąteczne na parkingu szpitala. Było to wydarzenie wyjątkowe, bowiem przy tej świątecznej okazji sami pracownicy szpitala chcieli symbolicznie podziękować wszystkim za docenianie ich pracy. Przygotowali domowe wypieki, którymi częstowali przedstawicieli stacji i elfy rozdające choinki. Jak podkreślają, słowa i gesty wsparcia jakie docierają do nich w ostatnich miesiącach są bezcenne i bardzo potrzebne.

Choinki pod choinkę od RMF
Choinki pod choinkę od RMF · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


Tym razem za wsparcie dziękowali też medycy

- Ten kończący się rok był wyjątkowy i trudny. Wysiłek, jaki całe społeczeństwo musiało włożyć w walkę z pandemią był ogromny. Bardzo cieszymy się, że doceniany jest trud pracy w ochronie zdrowia. W sytuacjach, w których często po prostu brak sił fizycznych, proste słowa i gesty jakie do nas docierają są bardzo potrzebne i dodają nam skrzydeł. Jesteśmy wdzięczni wszystkim - począwszy od osób indywidualnych, przez firmy i organizacje, instytucje, media czy przedstawicieli samorządów, władz centralnych i ministerstwa. To wzruszające, gdy można czuć, że jesteśmy wszyscy razem. Tak, jak wzruszająca była inicjatywa naszych pracowników, którzy chcąc podziękować za otrzymywane wsparcie, przygotowali domowe wypieki i nimi częstowali. Ta sytuacja, szczególnie w atmosferze zbliżających się świąt, pokazuje jak ważne jest to, byśmy byli razem i stale się wspierali. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ludziom dobrej woli oraz życzymy Państwu zdrowych Świąt - podsumowała i, w imieniu zespołu Megrez, podziękowała Mariola Szulc, Prezes Zarządu Szpitala Megrez.

BM / tychy.info, źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.