tychy.info

Wiadomości

  • 11 grudnia 2020

Jakie łóżko do pokoju dziecka wybrać?

Materiał partnera:

Dziecięce łóżko powinno cechować się przede wszystkim użytecznością. Właściwa wielkość, wysokość oraz konstrukcja mebla wpływają na bezpieczny i efektywny sen malucha. Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko do pokoju dziecięcego?

Jakie łóżko do pokoju dziecka wybrać?


Łóżko stanowi podstawowy element wyposażenia dziecięcego pokoiku. Wybierając ten mebel, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, aby łóżko nie tylko cieszyło oko ładnym wyglądem, ale przede wszystkim było praktyczne i bezpieczne.

Materiał wykonaniaPokój dziecka https://www.ergoexpert.pl/pokoj-dziecka powinien składać się wyłącznie z bezpiecznych mebli, wykonanych z dobrej jakości materiałów. Trwałym i bardzo polecanym surowcem na łóżka jest drewno. Umeblowanie wyprodukowane z tego materiału posłuży dziecku przez długi czas. Meble z drewna wyróżniają się ponadto estetycznym wyglądem.

Decydując się jednak na umeblowanie z tego surowca, należy zwrócić baczną uwagę na wykończenie łóżka. Trzeba dokładnie sprawdzić, czy mebel nie ma żadnych drzazg, zadr, ostrych krawędzi i kantów. Elementy te mogą być bowiem bardzo niebezpieczne dla bawiących się w pokoju dzieciaków.

Należy też zwrócić uwagę na materiały, które wykorzystano do wykończenia łóżka. Farby czy lakiery pokrywające wierzchnią warstwę mebla nie mogą być toksyczne, dlatego trzeba sprawdzić, czy łóżko dziecięce posiada niezbędne certyfikaty i atesty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo wyrobów. Dobrej jakości, najlepiej ekologiczne preparaty konserwujące wpływają na bezpieczeństwo maluchów, a także na trwałość mebli drewnianych. Eliminują ponadto czynnik mogący powodować alergie dziecięce.

Wielkość łóżkaKolejną ważną kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę, kupując łóżko, jest rozmiar mebla. W dobrych sklepach meblarskich znaleźć można ogromny wybór dziecięcych łóżek w wielu rozmiarach, co pozwala na łatwe dopasowanie artykułu do konkretnych potrzeb.

Łóżko dziecięce nie może być zbyt wąskie i za małe. Jako że dzieci rosną bardzo szybko, najlepiej zdecydować się na większe modele, które posłużą pociesze przynajmniej przez kilka lat. Wiele mebli do spania ma ponadto rozmaite udogodnienia, takie jak praktyczne pojemniki służące do przechowywania pościeli oraz innych akcesoriów, a także szuflady montowane pod materacem, przeznaczone do przechowywania np. zabawek, ubranek albo książek. Te praktyczne rozwiązania sprawdzają się świetnie zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, w których trzeba pomieścić niezbędne przedmioty, a metraż niestety na to nie pozwala. Przydatną funkcją często instalowaną w łóżkach jest też opcja regulowania zagłówka, pozwalająca dopasować położenie tego elementu do wymagań pociechy.

Zdarza się często, że dzieci muszą dzielić między sobą nieduży pokój. W takich przypadkach szczególnie polecanym rozwiązaniem są łóżka piętrowe. Zapewniają one spokojny i bezpieczny sen dzieciakom, oszczędzają cenne miejsce, a przy tym stanowią świetny rodzaj zabawki dla maluchów. Łóżka piętrowe często są wyposażone w zjeżdżalnie, po których dzieci mogą ślizgać się z piętra na podłogę. Meble takie można nierzadko łączyć z dodatkowymi konstrukcjami, np. niewielkim biurkiem.