tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2020

[FOTO] Śliskie drogi i kolizje. W jednej z nich sprawcą nietrzeźwy 51-latek

Trudne warunki atmosferyczne, opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko zdarzeń na drogach. Tylko na DK-1 w Tychach doszło do dwóch kolizji. W jednej z nich sprawcą okazał się nietrzeźwy 51-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci apelują o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Zderzenie trzech samochodów na DK-1 w Tychach - 10.12.2020 · fot. 112Tychy


Zimowe, często trudne warunki panujące na drogach, znacznie zwiększają ryzyko zdarzeń komunikacyjnych. Na drodze krajowej numer 1 doszło wczoraj do dwóch kolizji. Tuż po 6.00 zderzyły się ze sobą dwie ciężarówki i osobówka. Niezachowanie odległości pomiędzy pojazdami przez kierującego oplem doprowadziło do tej niebezpiecznej sytuacji, na szczęście jednak nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali trzy dowody rejestracyjne pojazdów i nałożyli mandat karny na sprawcę kolizji.

Niecałą godzinę później doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem zderzyły się dwie osobówki. Kierujący samochodem marki Skoda Octavia nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i najechał na tył opla. Policjanci przebadali uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierowca skody prowadził auto, mając prawie promil alkoholu w organizmie. Ponadto 51-letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz prokurator i sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet 2 lata więzienia.

- Śliska nawierzchnia, szybko zapadający zmrok, czy silne opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Dokładne odśnieżenie pojazdu, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego powinny być obowiązkowymi czynnościami, jakie każdorazowo wykonujemy przed wyruszeniem w drogę. Niedopuszczalne jest natomiast wsiadanie za kółko po wypiciu alkoholu. Wtedy już o tragedię nietrudno. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale i pozostałych uczestników ruchu - zwracają uwagę policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy, 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.