tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2020

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych - przyłącz się do akcji

Fundacja Wolne Miejsce zachęca do przyłączenia się do tegorocznej Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych. W tym roku będzie to mobilna Wigilia - wolontariusze fundacji zadbają o to, by nikt był samotny w tym dniu.

choinka, święta


Jak mówią organizatorzy: - Z powodu pandemii covid-19, nie mamy możliwości ugoszczenia naszych Gości przy zastawionych stołach. Podjęliśmy decyzję o organizacji mobilnej Wigilii, aby nikt nie był samotny w tym dniu. Nasi wolontariusze odwiedzą każdą zgłoszoną osobę, dostarczając wigilijną kolację, bezpośrednio do domu. Mamy nadzieję, że pomimo obowiązujących obostrzeń, poczujemy prawdziwe Święta Bożego Narodzenia, wypełniając samotność dobrym słowem i życzeniami. Zapraszamy każdą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych.

Akcja dostarczania potraw odbędzie się 24 grudnia w godzinach 7.00-15.00.

Jak wspomóc akcję?

Zostań wolontariuszem. Fundacja Wolne Miejsce poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przy organizacji Kolacji Wigilijnej dla samotnych i potrzebujących mieszkańców Katowic i okolic.

W zależności od możliwości i chęci, akcję można wspomóc poprzez:
  • dyspozycyjność samochodem dostawczym lub busem (21-23 grudnia, na potrzebę),
  • rozwożenie paczek (20 adresów na jednej dzielnicy, 24 grudnia od godz. 8.00),
  • pomoc na kuchni (17-23 grudnia).


Osoby chcące pomóc, zgłaszają się przez formularz dostępny na stronie Fundacji Wolne Miejsce.

Jak dołączyć do akcji?

Każdą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych zachęcamy do kontraktu z Fundacją. Aby wziąć udział w Wigilii i otrzymać paczkę z potrawami, należy skontaktować się infolinią fundacji Wolne Miejsce, która będzie czynna do 20 grudnia:
  • Zagłębie (Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź, Wojkowice) +48 32 723 26 36
  • Śląsk (Katowice, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Bytom, Piekary Śląskie, Świętochłowice, Ruda Śląska, Gliwice, Mysłowice, Tychy) +48 32 723 28 28


Wszystkie informacje o akcji na stronie Fundacja Wolne Miejsce.

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych 2020 została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych 2020

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.