tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2020
  • 13 grudnia 2020

Już można jeździć na łyżwach na lodowisku sezonowym!

W piątek, 11 grudnia zostało otwarte lodowisko na ul. Brzozowej w Tychach, a tuż przed świętami ruszą pozostałe dwa lodowiska sezonowe w Tychach: pod „Żyrafą” i na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Z powodu pandemii lodowiska będą działały jednak na nieco innych zasadach.

lodowisko przy ul. Brzozowej
W piątek otwarte zostanie lodowisko przy ul. Brzozowej · fot. MOSiR


Wejście na teren obiektu przy ulicy Brzozowej będzie możliwe w wyznaczonych godzinach. Lodowisko zostanie otwarte o 8.00 rano, po 1 godzinie i 15 minutach będzie zamykane na 45 minut - w tym czasie będzie dezynfekowane, a od 13.15 do godziny 15.00 będzie przerwa techniczna. Mieszkańcy będą mogli korzystać więc z lodowiska w godzinach 8.00-9.15, 10.00- 11.15, 12.00-13.15, 15.00-16.15, 17.00-18.15 oraz 19.00-20.00. Parking dla korzystających z lodowiska zlokalizowany jest przy ul. Hlonda.

Jednorazowo na tafli lodowiska sezonowego może przebywać maksymalnie 60 uczestników. Wszystkie osoby przed wejściem na lodowisko i po zejściu z tafli będą musiały mieć zasłonięte usta i nos.

- Osłonę twarzy i nosa można będzie zdjąć po wejściu na taflę lodową, jednak tuż po zejściu z niej prosimy o natychmiastowe zasłonienie ust i nosa. Prosimy także wszystkich korzystających o zachowywanie odstępu społecznego od innych uczestników, dodatkowo przy wejściu na teren lodowiska będzie trzeba zdezynfekować dłonie - stacja dezynfekująca będzie również ustawiona przy wejściu na taflę - mówi Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach.

Wszystkie trzy lodowiska sezonowe będą posiadały także osobne wejście i wyjście.

Korzystanie z lodowisk jest bezpłatne.

Godziny otwarcia lodowisk w okresie świąteczno-noworocznym:
  • 24 grudnia (Wigilia) - do godz. 13.15
  • 25 grudnia - nieczynne
  • 26 - 30 grudnia - standardowe godziny (wyżej)
  • 31 grudnia (Sylwester) - do godz. 13.15
  • 1 stycznia (Nowy Rok) - nieczynne


Zasady korzystania z lodowisk sezonowych MOSiR Tychy w trakcie pandemii COVID-19

1. Jednorazowo na tafli lodowiska sezonowego może przebywać maksymalnie 60 uczestników (za uczestnika rozumie się osobę posiadającą łyżwy, dzieci i młodzież do lat 13 mogą przebywać pod opieką rodzica/opiekuna, który nie musi ich posiadać).

2. Lodowiska sezonową otwierane są zgodnie z wyznaczonymi godzinami jego funkcjonowania.
2.1 Przy otwarciu danej sesji uprawniony pracownik MOSiR będzie kontrolował ilość osób wchodzących na obiekt, ok. 5 minut po starcie sesji wejście zostanie zamknięte, aż do następnej sesji.
2.2 Uczestnik zobowiązany jest w czasie danej sesji przygotować się do jazdy, korzystać z tafli, przebrać się w celu opuszczenia obiektu zgodnie z godziną zakończenia sesji.
2.3 W czasie trwania sesji uprawniony pracownik MOSiR może wpuszczać osoby chętne do korzystania w czasie danej sesji, zgodnie z pkt. 1 niniejszych zasad.
2.4 Uczestnik ten zobowiązany jest również do opuszczania obiektu w sesji, w której bierze udział zgodnie z pkt. 2.2.

3. Lodowiska sezonowe będą posiadały osobne wejście i wyjście. Uczestnik zobowiązany jest do bezwzględnego przestrzegania zasad poruszania się po obiekcie.

4. Poruszając się po obiekcie musimy posiadać zasłonięte usta i nos, osłonę twarzy i nosa można zdjąć po wejściu na taflę lodową, jednak tuż po zejściu z niej prosimy o natychmiastowe zasłonienie ust i nosa. Prosimy o zachowywanie odstępu społecznego od innych uczestników, dodatkowo przy wejściu na teren lodowiska prosimy o dezynfekcję dłoni, stacja dezynfekująca będzie również ustawiona przy wejściu na taflę.

5. W trakcie godzin otwarcia lodowisk może wystąpić zasadność wprowadzenia przerwy technicznej z racji złego stanu tafli, niesprzyjających warunków atmosferycznych. W tym przypadku uczestnik będzie proszony o opuszczenie obiektu.

6. Niezależnie od momentu wejścia na taflę lodowiska osoba korzystająca kończy jazdę w wyznaczonych godzinach działania danej sesji.

7. Uczestnik zobowiązany jest do sprawnego przechodzenie na taflę i opuszczania obiektu w celu zachowania bezpieczeństwa.

8. Wszyscy uczestnicy muszą przestrzegać zasad oraz bezwzględnie słuchać i stosować się do poleceń pracowników MOSiR. Liczymy na zrozumienie i wyrozumiałość.

9. Obowiązuje Regulamin korzystania lodowiska sezonowego z wyłączeniem pkt. 13.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy, MOSiR Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.