Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2020
  • 13 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3752

Radni wnioskują o wykonanie oświetlenia pumptracku

Radni Anita Skapczyk, Aleksandra Wysocka-Siembiga, Andrzej Kściuczyk oraz Jarosław Hajduk zawnioskowali do prezydenta Andrzeja Dziuby o wykonanie oświetlenia obiektu Pumptrack zlokalizowanego w Parku na Sublach

Nowy pumptrack w Parku Suble już otwarty - 24.11.2020
Nowy pumptrack w Parku Suble - 24.11.2020 · fot. Michał Kasperczyk - radny miasta Tychy


- Obiekt jest niedoświetlony co stanowi, że po zmroku jest to miejsce niebezpieczne dla użytkowników - uzasadniają radni Rady Miasta Tychy.

W odpowiedzi czytamy, że wykonanie oświetlenia obiektu Pumptruck jest inwestycją, która wymaga przeprowadzenia procedury przetargowej na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych. - Po wykonaniu wizji w terenie oszacowano, że koszt inwestycji jw. wyniesie około 52.000,00 zł przy zabudowie 6 szt. słupów oświetleniowych. Ilość słupów, moc opraw oraz ewentualne dodatkowe komponenty do zainstalowania na infrastrukturze oświetleniowej, niezbędne do zachowania bezpieczeństwa użytkowników Pumptrucka, zależą od rozwiązań projektowych - informuje Anna Warzecha, naczelnik Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Szacunek wydziału obejmuje opracowanie projektu wraz z zabudową słupów oświetleniowych, które stosuje się w ciągach pieszych czy podwórkach. Nie wyklucza się wzrostu kosztów inwestycji z uwagi na sposób użytkowania doświetlanego terenu.

- Wniosek został ujęty w wykazie zadań inwestycyjnych i zostanie zrealizowany po przyznaniu środków finansowych na realizację powyższego oświetlenia - dodała autorka odpowiedzi.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.