tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2020
  • 10 grudnia 2020

Konsta Mesikämmen nowym graczem GKS Tychy

25-letni obrońca podpisał z drużyną Mistrzów Polski kontrakt, który będzie obowiązywał do końca obecnego sezonu z możliwością przedłużenia. Fiński obrońca od piątku przebywał na testach i swoją postawą przekonał do siebie sztab szkoleniowy trójkolorowych.

Reklama

Konsta Mesikämmen nowym graczem GKS Tychy
Konsta Mesikämmen nowym graczem GKS Tychy · fot. Magda Wolschon / GKS Tychy


Mesikämmen urodził się w Turku i większość kariery spędził w ojczyźnie, gdzie grał między innymi na bezpośrednim zapleczu Liiga. Miał również okazję wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Lukko.

- Musieliśmy wzmocnić naszą obronę i zwiększyć rywalizację w zespole. Obserwowaliśmy kilku zawodników, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie Konsty. To doświadczony i ograny hokeista dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi. Ponadto nie boi się twardej gry i jestem przekonany, że swoją wartość udowodni już w najbliższych spotkaniach - mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Ubiegły sezon mierzący 185 centymetrów obrońca spędził w Dukli Michalovce, która występuje w słowackiej ekstralidze. Obecny sezon rozpoczął w barwach Dukli Trenczyn.

- Kiedy dowiedziałem się o możliwości podpisania kontraktu z GKS Tychy byłem pewien, że chcę spróbować tutaj swoich sił. Wiedziałem, że GKS to czołowy zespół ligi, który z sukcesami reprezentował Polskę w rozgrywkach Champions Hockey League. Znam zawodników, którzy mieli okazję występować w PHL i wszyscy chwalili dobrą organizację. Mówili również, że poziom polskiego hokeja jest dobry i z roku na rok się podnosi. Myślę, że mamy zespół składający się z wielu doświadczonych i utalentowanych graczy, którzy ponownie chcą sięgnąć po mistrzostwo oraz puchar. Chętnie im w tym pomogę. Jestem bardzo szczęśliwy, że związałem się kontraktem z GKS Tychy - mówił tuż po podpisaniu umowy Konsta Mesikämmen.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.