tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2020
  • 13 grudnia 2020

Tychy otrzymają 15 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

1,3 mld zł trafi do Województwa Śląskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W pierwszym rozdaniu będzie to kwota ponad 531 mln zł. 15 mln zł otrzyma Miasto Tychy.

1,3 mld zł trafi do Województwa Śląskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
1,3 mld zł do Województwa Śląskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych · fot. Patryk Pyrlik / UMWS


- To jest konkretny zastrzyk gotówki z budżetu państwa na inwestycje w gminach, powiatach i miastach regionu. Jest to możliwe dzięki wsparciu premiera Mateusza Morawieckiego i rządu Zjednoczonej Prawicy. Są to często inwestycje znajdujące się najbliżej nas: drogi, żłobki i przedszkola, czy hale sportowe. Jest to droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości - akcentował marszałek województwa Jakub Chełstowski podczas środowego briefingu prasowego.

Samo wsparcie jest bezzwrotne. Dla przykładu: aż siedem kluczowych inwestycji dzięki tym pieniądzom zrealizuje miasto Świętochłowice, które otrzymało od rządu 28 mln zł.

Spośród innych miast i gmin regionu, z rządowego funduszu środki otrzymają także m.in. Ruda Śląska (ponad 19 mln zł), Mysłowice (blisko 37 mln zł), Tychy (15 mln zł), Siemianowice Śląskie (ponad 20 mln zł), Katowice (13,5 mln zł), Bojszowy (ponad mln zł), Bieruń (ponad 1,7 mln zł).

rządowy fundusz inwestycji lokalnych

BM / tychy.info, źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.