tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2020
  • 13 grudnia 2020

TLT: trwają przygotowania do uruchomienia linii H

Grudzień to bardzo pracowity czas dla Tyskich Linii Trolejbusowych - trwają intensywne przygotowania do uruchomienia linii H, która w styczniu zastąpi istniejącą 291.

Przygotowania do uruchomienia linii H · fot. Tyskie Linie Trolejbusowe


- Zarząd Transportu Metropolitalnego przesłał już rozkłady jazdy, Zakład Elektroniczny Sims zaktualizował system informacji pasażerskiej w naszych elektrobusach i trolejbusach, jesteśmy również po pierwszych jazdach próbnych - informują przedstawiciele Tyskich Linii Trolejbusowych.

Linię H będą obsługiwały autobusy elektryczne, które zostały zakupione kilka miesięcy temu, ale wspomagana będzie również najnowszymi trolejbusami bateryjnymi. Nieznacznie zmieni się trasa linii H w stosunku do istniejącej 291 - w rejonie dworca PKP linia H będzie kursowała zgodnie z kierunkiem sieci trakcyjnej, czyli przez Budowlanych i Carboautomatykę.

Rozszerzeniu ulegnie również obsługa dzielnicy Żwaków - linia H będzie dodatkowo obsługiwała przystanki Żwaków Nowa, Żwaków Św. Elżbiety, Żwaków Cmentarz oraz Żwaków Rondo.

Zakup autobusów elektrycznych oraz przekształcenie linii 291 w H to część realizowanego przez Miasto Tychy projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.

BM / tychy.info
źródło: Tyskie Linie Trolejbusowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.