tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2020

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Stanu Cywilnego w Tychach

Od wtorku, 8 grudnia do odwołania, stanowisko Urzędu Stanu Cywilnego w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Tychy (stanowisko nr 6) będzie nieczynne. Wszelkie sprawy związane z działalnością USC będą załatwiane w Pawilonie Ślubów wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu, za wyjątkiem rejestracji zgonów. W tej sytuacji nie musimy się umawiać na spotkanie z urzędnikiem.

Reklama

Urząd Stanu Cywilnego w Tychach
Urząd Stanu Cywilnego w Tychach · fot. UM Tychy


Po wcześniejszym umówieniu (numer telefonu: 32 776 30 11), w Pawilonie Ślubów realizowane będą sprawy: rejestracji zgonów, złożenia dokumentów do zawarcia małżeństwa (śluby cywilne, zaświadczenia do ślubu konkordatowego, zaświadczenia do ślubu za granicą), wydawania zaświadczeń o stanie cywilnym, wpisania zagranicznego aktu stanu cywilnego do systemu rejestrów państwowych, powrotu do nazwiska po rozwodzie, wpisania wyroku rozwodowego orzeczonego za granicą, uznania ojcostwa, zmiany imienia i nazwiska, wniosków o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Wnioski w sprawie odpisów z aktów stanu cywilnego, sprostowanie i uzupełnianie aktów na chwilę obecną można składać tylko za pośrednictwem poczty lub przesłać drogą elektroniczną przy pomocy skrzynki kontaktowej PeUP. Dodatkowo w godzinach pracy Urzędu przed wejściem głównym znajduje się skrzynka na korespondencję kierowaną do Urzędu (numery telefonów: 32 7763313, 32 7763314). Z niej także można skorzystać.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami ogłoszonymi dla całego obszaru RP od 24 października br. ślub cywilny może się odbyć z udziałem maksymalnie 5 osób. Oznacza to, że poza parą młodą i świadkami, w uroczystości może wziąć udział jeszcze jedna osoba.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.