tychy.info

Wiadomości

  • 7 grudnia 2020

PayPal jako najwygodniejsza metoda płatności

Materiał partnera:

PayPal to platforma płatnicza, która jest najczęściej używana podczas zakupów online. Bardzo bezpieczny system, którego działanie zamierzamy wyjaśnić. Wielu użytkowników, dokonując płatności przez Internet, zauważyło logo PayPal obok kart kredytowych. Ale z pewnością nie wszyscy wiedzą, czym dokładnie jest PayPal. Autorem tekstu jest copywriterka Irenka Zając, ekspertka specjalizująca się w branży technologicznej. Jej profil możesz zobaczyć tutaj.

PayPal jako najwygodniejsza metoda płatności
fot. pixabay.com


Dawno temu panowało przekonanie, że dokonywanie płatności online jest zbyt niepewne. Chociaż do dnia dzisiejszego ta idea jest nadal obecna w umysłach niektórych użytkowników, PayPal pozwolił wyeliminować te obawy i stworzyć łatwy i bezpieczny sposób płacenia i otrzymywania płatności online bez udostępniania danych bankowych.

Te dane bankowe lub informacje finansowe będą bezpieczne dzięki automatycznemu systemowi szyfrowania i zaawansowanym systemom przeciwdziałania oszustwom, za których ciągłą aktualizację odpowiada firma.

Jak działa PayPal?PayPal działa jako pośrednik między kupującym a sprzedającym, którym może być osoba fizyczna lub profesjonalna, podobnie jak inne usługi i firmy, które również działają jako alternatywa dla systemu PayPal. Robi to poprzez dodanie pewnych gwarancji i pokrycia transakcji.

W swojej polisie jako warunek ogólny określają, że pełna kwota dokonanego zakupu jest zwracana w przypadku, gdy nie dotrze lub nie jest zgodna z opisem przedstawionym przez sprzedawcę. Istnieją jednak pewne warunki, które należy wziąć pod uwagę przy zwrocie kwoty, oraz pewne warunki, które muszą zostać spełnione, aby niniejsza polisa i zakres ochrony były spełnione. Dlatego też tak popularne są zakłady bukmacherskie PayPal.

Spór można otworzyć do 180 dni po zakupie. Jeśli sprzedawca nie rozwiąże problemu w ciągu 20 dni, sprawa staje się roszczeniem, a firma PayPal (jeśli ma to zastosowanie) występuje w obronie kupującego.

Kradzież danych bankowychPayPal nie wysyła danych bankowych do sprzedającego ani nie pojawiają się one w transakcji. W przypadku problemów zwracana jest pełna kwota oraz koszty wysyłki. Ubezpieczenia i gwarancje PayPal: spory stanowią „dodatkowe zabezpieczenie” przed płatnościami kartą przez Internet

W porównaniu do transakcji kartą kredytową, w których nie ma pośrednika, PayPal dodaje, co następuje. Obejmują one tak zwaną ochronę kupujących i zasadniczo jest to system, za pomocą którego można otworzyć spór. W przypadku takich sporów kupujący przedstawia firmie PayPal spór z produktem lub sprzedającym i rozpoczyna się okres 20 dni na rozstrzygnięcie sporu między sprzedającym a kupującym. W przypadku braku pozytywnej odpowiedzi ze strony sprzedającego, spór zostaje skierowany do roszczenia, a firma PayPal samodzielnie podejmuje decyzję o zwrocie pełnej kwoty, jeśli wymagania zostaną spełnione.

Praktycznie każdy produkt jest objęty ochroną, z wyjątkiem tych zabronionych przez prawo Ochrona obowiązuje, gdy otrzymasz produkt niewłaściwy, używany zamiast nowego, uszkodzony, niekompletny, podrobiony i inne. Ponadto PayPal chroni konta w ciągu 60 dni, jeśli ktoś zgłosi, że uzyskał dostęp i dokonał zakupu bez autoryzacji. Oprócz wszystkich powyższych, istnieje spersonalizowana obsługa klienta w przypadku roszczeń, nieautoryzowanych transakcji i innych problemów. To wszystko przy płatności kartą bankową nie mamy do dyspozycji.

Czy to zawsze lepsze niż karta kredytowa lub debetowa?PayPal jako najwygodniejsza metoda płatności
fot. pixabay.com


Oczywiście PayPal ma również pewne wady. Zwykle ta platforma płatności jest używana, gdy sprzedawca lub sklep są nieznani, a dane dotyczące płatności mają być chronione. W przypadku, gdy portal korzysta z ochrony SSL / TLS, szyfrowania do wymiany danych wrażliwych, dane te mogłyby być również dostępne dla sprzedawcy, wówczas nie byłoby to usprawiedliwione do korzystania z karty kredytowej lub debetowej lub konta bankowego .

Problem polega na tym, że nie wszystkie sklepy obsługują PayPal, więc w takich przypadkach tracone są wszystkie jego zalety. Z drugiej strony musimy również wziąć pod uwagę specyfikę banku, z którego będziemy korzystać.

Na przykład dwuskładnikowy system uwierzytelniania służący do weryfikacji zgodności z płatnością jest dobrą formą ochrony, ale bank nie będzie odpowiedzialny za możliwe oszustwa lub oszustwa. Również w tym przypadku udostępnilibyśmy sprzedającemu dane bankowe, chociaż nie mógł ich używać bez fizycznego dostępu do powiązanego numeru telefonu. Ponadto zawsze można ubiegać się o odszkodowanie w systemie PayPal w przypadku jakichkolwiek problemów z płatnością online.

Zalety płatności PayPalJednym z problemów, z jakimi borykają się użytkownicy dokonując zakupów online, jest zapewnienie bezpieczeństwa i wydajności transakcji. To jedna z zalet tej opcji płatności online. Oprócz tego umożliwia następujące działania:

  • Natychmiastowe transfery. Jest to jedna z największych zalet, jakie oferuje, ponieważ w przeciwieństwie do niektórych banków lub oddziałów, które mogą zająć kilka dni, ta opcja jest realizowana natychmiast.
  • Wymiana walut . To kolejny sukces Paypal. Dzięki tej opcji płatności możesz zamienić jedną walutę na inną. Dolary można wymieniać np. na euro, dzięki czemu można przeprowadzać prawie wszystkie transakcje.
  • Chcąc otworzyć konto bankowe lub poprosić o powiązaną z nim kartę, musisz przeprowadzić różne procedury, które nie są natychmiastowe. W przypadku karty kredytowej na jej otrzymanie będziesz musiał czekać dni. Ale w Paypal, po prostu za pomocą e-maila, możesz otworzyć konto w ciągu kilku minut.
  • Łatwy w użyciu. Aby wysyłać i odbierać płatności, wystarczy znać adres e-mail używany przez osobę na platformie i wysłać kwotę. Ten sam proces, który zachodzi, gdy ktoś chce wysłać nam pieniądze. Poprosi nas o e-mail, a my otrzymamy uzgodnioną kwotę.