tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2020
  • 29 grudnia 2020

[FOTO] Ponad 200 koców trafiło do bezdomnych i zwierząt w schronisku

Koc to zimą towar deficytowy, zwłaszcza u bezdomnych. Czasami to właśnie takie ciepłe okrycie pozwala przetrwać najzimniejsze dni. To ważne szczególnie w czasie świąt, dlatego tegoroczny finał akcji "Tychy zbierają koce" miał miejsce dosłownie "na chwilę" przed Bożym Narodzeniem.

Koce i kołdry trafiły do potrzebujących - 12.2020 · fot. Michał Kasperczyk - radny miasta Tychy


Michał Kasperczyk wraz z Klaudią Matlachowską po raz drugi zorganizowali zbiórkę koców. Mimo pandemii COVID-19 na akcję trafiło ponad 200 koców i kilka kołder, które jeszcze przed świętami otrzymali potrzebujący. Do niektórych społecznicy dotarli sami, do innych dary dostarczyły patrole policji, a pozostałe koce trafiły do Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach.

- Nie jedna osoba by się zdziwiła, jak bezdomni potrafią okazać wdzięczność - uśmiechem, wzruszeniem i łzą. To także są ludzie, których los i przyczyna, z której znaleźli się w takiej sytuacji, nie powinno być w żaden sposób oceniane. Jeden z bezdomnych przyznał szczerze, że to nie głód i zimno są najgorsze. Koczują z dala od miejskich skwerów, gdzie niestety dociera młodzież, która potrafi nawet rzucać w nich kamieniami i wyzywać od „żuli” - mówią społecznicy. - Bezdomni także mają w sobie poczucie wdzięczności i żałują, że nie mogą dać czegoś w zamian. Jednak jeśli chodzi o akcję „Tychy zbierają koce” to chodzi po prostu o satysfakcję, że zrobiło się coś dobrego. I zawsze pozostaje pewien niedosyt, że chciałoby się więcej, ale niewiele już można. Dziękujemy jednak wszystkim, którzy dołączyli się do tej niecodziennej akcji w tym również Stowarzyszeniu Inicjatywa Tyska, która zakupiła sporo nowych koców dla potrzebujących - dodają organizatorzy akcji.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.