tychy.info

Wiadomości

  • 2 grudnia 2020

Magiczny zachód na Mogielicy

Materiał partnera:

Jesteś pasjonatem wędrówek po pięknych, polskich szlakach? Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać najciekawsze miejsca oraz sprawdzić, jak możesz połączyć pasję do fotografowania z pieszymi wędrówkami.

Top 5 niezwykłych miejsc na wędrówki w BeskidachWielu z nas nie docenia tego jak piękne są Beskidy, a zwłaszcza ich zachodnia część, czyli Beskid Wyspowy. Znajduje się między Rabą a Kotliną Sądecką. Wśród malowniczych widoków można zachwycać się pięknymi wschodami i zachodami słońca. Ciekawymi miejscami są z pewnością: Łososina, Mogielica, Luboń Wielki, Polana Stumorgowa, Ćwiliń.

W tych i innych miejscach z pewnością stworzysz klimatyczne zdjęcia o każdej porze roku. Zwłaszcza jeżeli zrobisz o pod czujnym okiem profesjonalisty. Sprawdź poniżej, jak to zrobić?

Jesteś pasjonatem fotografii? Weź udział w niezwykłych warsztatach.Jeżeli jesteś fanem fotografii i chce rozszerzyć swoje umiejętności o fotografowanie krajobrazów świetnie mogą się sprawdzić dla Ciebie kreatywne warsztaty w terenie.

Warsztaty Fotograficzne są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą połączyć swoje dwie pasje podróże oraz fotografie. Organizatorem jest profesjonalny fotograf Wiktor Baron. Na stronie fotografa można znaleźć nie tylko galerię zdjęć z wypraw, ale i harmonogram, kalendarz najbliższych wypraw.

Fotografia Krajobrazu nie jest wcale tak prosta jak mogłoby się wydawać. Dlatego tak ważna jest nauka pod czujnym okiem osoby, która się na tym zna. W trakcie warsztatów poznasz:
  • sprawdzone miejsca doświadczonego fotografa,
  • wiele wskazówek dotyczących postprodukcji,
  • wsparcie powarsztatowe.

Co ważne w takich zajęciach mogą brać udział zarówno osoby zaczynające przygodę z fotografią, jak i tacy, którzy mają już pierwsze doświadczenie.

Co zabrać ze sobą na warsztaty?Decydując się na warsztaty warto wziąć ze sobą kilka akcesoriów i gadżetów. Należą do nich: aparat fotograficzny, a dokładnie lustrzanka lub bezlusterkowiec; statyw fotograficzny; filtry fotograficzne (nie jest to warunek konieczny); pilot lub wężyk spustowy; zapasowe baterie do aparatu. To podstawowe wyposażenie do robienia zdjęć. Prócz tego przydadzą się akcesoria potrzebne do postprodukcji oraz te do wygodnej pieszej wycieczki. Można do tego zaliczyć:
  • laptop z takimi programami jak: Photoshop Lightroom albo Photoshop CC
  • wygodne buty turystyczne
  • wygodne nieprzemakalne ubrania
  • termos lub napoje do uzupełnienia płynów podczas wędrówki
  • czołówka z dodatkową baterią do uzupełnienia

Słyszeliście kiedyś o takich kreatywnych warsztatach?