tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2020

Tychy na 17. miejscu w Rankingu Zrównoważonego rozwoju JST

Tychy zajęły 17. miejsce w tegorocznej edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Klasyfikacja miast na prawach powiatu objęła 66 miejscowości. Na pierwszym miejscu w tej kategorii uplasowało się Świnoujście, a na drugim Warszawa.

Reklama

Ranking powstał w ramach projektu badawczego "Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego", realizowanego od wielu lat w ramach Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Opracowanie przygotowywał zespół pod kierownictwem prof. nzw. dr hab. Eugeniusza Sobczaka.

Zestawienie obejmuje wszystkie jednostki samorządowe w Polsce, w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu. Stworzono go w oparciu o 15 zmiennych - wskaźników, obejmujących trzy obszary - rozwój gospodarczy, rozwój społeczny oraz ochronę środowiska; podstawy dostarczyły dane Głównego Urzędu Statystycznego (Bank Danych Lokalnych).

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.