tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2020

Publiczne toalety obok SDK "Tęcza"? Jest na to szansa

Część radnych Rady Miasta zawnioskowała o budowę ogólnodostępnej toalety publicznej na osiedlu F, która mogłaby stanąć w rejonie Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza" przy Alei Niepodległości.

Reklama

Mozaika na TSM Oskard
Toaleta publiczna może powstać w pobliżu SDK Tęcza · fot. UM Tychy


Jak argumentują radni, budowa WC w tym miejscu jest niezbędna, ponieważ w pobliżu nie ma w ogóle toalety publicznej. Wielu mieszkańców zgłasza potrzebę powstania łazienki w tej lokalizacji, gdyż jest to miejsce, w którym każdego dnia przemieszcza się duża liczba osób.

Według wnioskujących idealnym rozwiązaniem będzie budowa automatycznych toalet publicznych. Z podobnego rozwiązania skorzystało już wiele miast - m.in. Kraków, Dąbrowa Górnicza, Wrocław, czy Łódź.

Do propozycji odniósł się naczelnik miejskiego Wydziału Innowacji i Inwestycji: - Wydział Innowacji i Inwestycji jest w trakcie realizacji pierwszego obiektu tego typu, położonego w Parku Północnym. Po odbiorze i pierwszym okresie użytkowania będziemy znali wszystkie uwarunkowania inwestycji, co pozwoli nam na udoskonalenie sposobu realizacji kolejnych tego typu przedsięwzięć. Już teraz jednak dokonamy analizy ewentualnych miejsc w rejonie SDK Tęcza, w których możliwe będzie posadowienie toalety - informuje Jan Cofała.

Interpelację w tej sprawie wystosowali radni: Lidia Gajdas, Anna Krzystyniak, Patrycja Kosowska-Pawłowicz, Aleksandra Pabian, Barbara Konieczna oraz Karolina Chemicz-Pałys.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.