tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 listopada 2020

Nowe mieszkania przy ulicy de Gaulle’a w Tychach

Nowoczesny, 4-kondygnacyjny budynek wielorodzinny przy ul. de Gaulle’a w Tychach gotowy. W mieszkaniach o łącznej powierzchni 1,3 tys. m2 zamieszkają 23 rodziny. Pierwsi lokatorzy już odebrali klucze.

Nowe mieszkania przy ulicy de Gaulle’a w Tychach
Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do nowych mieszkań przy ulicy de Gaulle’a w Tychach · fot. Kamil Peszat


Prace przy budowie nowego obiektu rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku. Znalazły się w nim 23 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 1,3 tys. m2. 6 mieszkań o powierzchni od 40 m2 do 52 m2 jest dwupokojowych, 13 mieszkań o powierzchni od 52 m2 do 71 m2 posiada trzy pokoje, a trzy mieszkania są czteropokojowe i mają powierzchnię od72 do 74 m2. W budynku znajdują się także dwie windy i garaż na 21 miejsc parkingowych usytuowany w parterze budynku.

- Mieszkania są naprawdę piękne i przestronne. Zamieszkają w nich osoby, które złożyły wnioski o przydział lokalu i od kilku lat czekają na mieszkania z Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dzięki zaangażowaniu wielu osób m.in. architektów, budowlańców zbudowaliśmy mieszkania, a rodziny, którzy w nich zamieszkają zrobią z nich prawdziwe domy - mówi Daria Szczepańska, prezes Tyskiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Po zrealizowaniu tej inwestycji liczba mieszkań wybudowanych przez tyski TBS wynosi ponad 600 - dodaje prezes Szczepańska.

27 listopada klucze odebrały cztery rodziny, kolejni odbiorą je w przyszłym tygodniu.

- Na mieszkanie czekaliśmy 5 lat. Bardzo się cieszymy, że udało się dostać takie piękne lokum. Wcześniej mieszkaliśmy u teściowej na 35 metrach, później zdecydowaliśmy się na wynajem. Teraz w końcu będziemy na swoim - cieszy się pani Natalia Dobrzyniecka, która wraz z mężem odebrała dziś klucze do 60-metrowego mieszkania. - Jestem ogromnie zadowolony. Sam pracuję w budowlance, dlatego potrafię docenić standard, jaki otrzymaliśmy. Drzwi wejściowe są porządne, tak samo kafle czy panele podłogowe. Sam bym nie zrobił tego lepiej - dodaje Tomasz Dobrzyniecki.

Na zewnątrz budynku zostało także wykonane zagospodarowanie terenu: droga dojazdowa, miejsca parkingowe, altana śmieciowa i oświetlenie. W nowym budynku pojawiła się też nietypowa atrakcja - mural tyskiego artysty - Wojciecha Łuki.

- W holu powstał mural pt . “Każdy ma prawo do swojego raju”. Chcielibyśmy, kontynuować współpracę z artystą w trakcie kolejnych realizacji, w ramach cyklu “Galeria w klatce” - dodaje Daria Szczepańska.

Wokół budynku pojawiły się też nasadzenia, wśród nich dwie rajskie jabłonie. Te nieco zapomniane ozdobne drzewa nawiązują wprost do muralu, ale są też niezwykle dekoracyjne o każdej porze roku, a ich owoce są zimowym przysmakiem wielu ptaków.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 8,7 mln zł brutto.

2 lata temu TTBS w Tychach oddał do użytku nowy budynek na ulicy Barona. W budynku o łącznej powierzchni ponad 1855 metrów kwadratowych znalazło się 38 nowych lokali mieszkalnych, każdy o powierzchni od 35 do 63 metrów kwadratowych.

Z końcem 2022 roku będą gotowe trzy budynki na ulicy Bielskiej (obecnie inwestycja jest w trakcie realizacji). Powstanie tam 91 mieszkań dla mieszkańców miasta Tychy.

Loading...

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.