tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 listopada 2020

Tychy zyskają ekologiczne, inteligentne oświetlenie

20 listopada FBSerwis SA podpisała z Gminą Miasta Tychy kontrakt na modernizację systemu oświetlenia obejmujący 2 obszary miasta. Wartość umowy to ponad 12 mln zł brutto.

FBSerwis SA
FBSerwis SA podpisała z Gminą Miasta Tychy kontrakt na modernizację systemu oświetlenia · fot. FBSerwis SA


FBSerwis wykona prace w ramach projektu modernizacji systemu oświetlenia w Tychach - obszar 2 i 4 w podziale na 3 zadania. Pierwsze z nich zostanie ukończone 30 czerwca 2021, a ostatnie już 2 miesiące później. Zakres zadań obejmuje zabudowę 28 szaf oświetleniowych, 962 sztuk słupów, 1229 sztuk wysięgników i 1795 sztuk opraw wraz ze wszystkimi robotami towarzyszącymi, m.in. demontażami, utylizacją, robotami ziemnymi, przewiertami pod ulicami, układaniem kabli w rurach ochronnych, odtworzeniem nawierzchni trawnika i jezdni asfaltowej, wszelkimi aspektami formalnymi czy obsługą geodezyjną.

- Wykonanie robót polegających na wykopach otwartych czy przewiertach w tak dużym mieście, jakim są Tychy, jest zawsze wyzwaniem - głównie z uwagi na uzbrojenie terenu, warunki geotechniczne oraz konieczność zabezpieczenia robót, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W Tychach ułożymy ponad 51 km linii niskiego napięcia oraz zabudujemy setki nowych urządzeń infrastruktury oświetleniowej. Mamy nadzieję, że mieszkańcy i kierowcy pomogą nam wspólnie zadbać o bezpieczeństwo, wykazując się cierpliwością i ostrożnością - komentuje Mateusz Ryndak, kierownik Zespołu Kontraktów FBSerwis. - Jest to już kolejne tego typu zadanie realizowane przez FBSerwis, dlatego jestem spokojny o osiągnięcie zamierzonego celu. Mamy nadzieję, że jeszcze w wakacje Miasto Tychy będzie mogło korzystać z w pełni inteligentnego, efektywnego i estetycznego oświetlenia drogowego i parkowego - dodaje Mateusz Ryndak.

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.