tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 listopada 2020

Historyczne zdjęcie: wspomnienie zimy z 1978 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Choć na prawdziwą zimę musimy jeszcze trochę poczekać, to ostatnie przymrozki i przelotne opady śniegu skłoniły nas do podróży w czasie do zimniejszych dni w latach 70. I tak, na prezentowanej dziś fotografii obserwujemy zasypaną śniegiem działkę przed blokiem na osiedlu H.

„Moje osiedle I”
„Moje osiedle I”, 1978 r. · fot. Michał Cała


Jak czytamy w opisie zdjęcia w serwisie www.abc.tychy.pl: - Kobieta idzie wydeptaną w śniegu ścieżką w kierunku jednego z wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych na osiedlu H4. Całościowy projekt osiedla H przygotował Janusz Włodarczyk we współpracy z Hanną Adamczewską-Wejchert i Kazimierzem Wejchertem. Tytuł odautorski „Moje osiedle I”.

Fotografia pochodzi ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.