tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2020

Wylicytuj koszulkę meczową GKS-u Tychy i wesprzyj Maciusia!

Na licytację na rzecz Maciusia Cieślika chorego na SMA trafiła oryginalna koszulka meczowa GKS-u Tychy z sezonu 2018/2019 z autografami całej drużyny!

koszulka GKS Tychy, licytacja Maciuś Cieślik
Do wylicytowania jest koszulka meczowa GKS-u Tychy. Wesprzyj Maciusia w walce z SMA! · fot. materiały prasowe


Koszulka jest tym bardziej cenna, że była już wylicytowana w ubiegłym roku dla tyskiego hospicjum dla dzieci Świetlikowo.koszulka GKS Tychy, licytacja Maciuś Cieślik
Do wylicytowania jest koszulka meczowa GKS-u Tychy. Wesprzyj Maciusia w walce z SMA! · fot. materiały prasowe


O Maciusiu:22 grudnia Maciek Cieślik z JAnkowic (powiat pszczyński) będzie obchodził swoje 3. urodziny. Chłopiec z Jankowic jest chory na rdzeniowy zanim mięśni (SMA typu 1) i epilepsję. Jedyną szansą na normalne życie jest dla niego terapia genowa. Zolgensma, zwana najdroższym lekiem świata kosztuje 9,5 miliona złotych. Od czerwca 2020 roku Maciuś zbiera pieniądze na leczenie.

W październiku świat chłopca i jego rodziny załamał się. Zmieniono kryterium podania terapii genowej. Otrzymają ją dzieci, których waga nie przekroczy 13,5 kg. Maciuś waży już 13,1 kg. Zostało niespełna 0,5 kilograma szansy... Maciuś chce żyć i być jak inne dzieci. Nie ma wiele czasu!

Maciusia możemy wesprzeć, licytując przedmioty poprzez Facebooka oraz zasilając skarbonkę na portalu siepomaga.pl:

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.