tychy.info

Wiadomości

  • 25 listopada 2020

Pieczątki w edukacji - automaty stemplarskie dla nauczycieli, wykładowców, lektorów

Materiał partnera:

Pieczątki i automaty stemplarskie to rozwiązania, które z powodzeniem możemy wykorzystać w warunkach pracy pedagogicznej. To, jak to zrobimy zależy tylko od nas, gdyż innowacyjna technologia błyskowa pozwala nam na wykonanie pieczątek w szerokiej gamie rozmiarowej i kolorystycznej. Mogą to być pieczątki graficzne lub z treścią, duże i małe, kwadratowe i okrągłe. Mnogość i różnorodność opcji przekłada się na praktycznie nieograniczone możliwości zastosowań, dzięki czemu pieczątki mogą nam ułatwić i/lub urozmaicić pracę.

Pieczątki w edukacji - automaty stemplarskie dla nauczycieli, wykładowców, lektorów


Praktycznie zastosowanie stempli w przedszkolu i szkole podstawowejTam, gdzie uczniowie zbierają „plusiki” za aktywność lub dobre zachowanie wyzwanie możemy urozmaicić stosując odpowiednio szczęśliwe i smutne pieczątki (J i L). Stemple mogą być w kolorach zielonym i czerwonym, żeby dodatkowo wzmocnić przekaz. Zawieszona w widocznym miejscu tabela ze zbieranymi przez dzieci uśmieszkami z pewnością pomoże w poprawie dyscypliny wśród najmłodszych i zmotywuje nieco starszych do aktywnego udziału w lekcji.

Czy to oznacza, że stemple Modico sprawdzą się wyłącznie w pracy z młodszymi dziećmi? Oczywiście, że nie. Jako, że na odbitce może się znaleźć praktycznie wszystko - od dużego napisu, przez prostą grafikę, aż po drobne detale - automaty stemplarskie możemy wykorzystywać wszędzie tam, gdzie powielamy daną treść. Także w uczniowskiej notatce. Czwarta klasa to dla wielu uczniów i rodziców prawdziwe wyzwanie. Żeby nieco ułatwić dzieciom notowanie najważniejszych informacji - ważnych dat, wzorów matematycznych czy nowych słówek z języka obcego możemy się posłużyć stemplem. Dzięki temu, że koszt wyrobu pieczątki błyskowej jest niski, a sam stempel wystarcza na wykonanie do 25000 wyraźnych odbitek i nigdy nie zasycha sprawia, że ta niecodzienna pomoc dydaktyczna wystarczy nam na kilka lat pracy. Co ważne, do wyrobu stempli wykorzystywanych w trakcie lekcji możemy wykorzystać te same komponenty i maszyny błyskowe Modico, które są już wykorzystywane w szkole do wyrobu tradycyjnych pieczątek.

Automaty stemplarskie w szkole językowejSkuteczna nauka to przede wszystkim atrakcyjny przekaz informacji - dotyczy to tak młodszych uczniów, jak i dorosłych. Kolorowe stemple z podsumowaniem zasad gramatycznych czy najważniejszych słówek z lekcji to ciekawy, a zarazem funkcjonalny sposób przekazywania wiedzy. Co ważne, dobitka w zeszycie lub notatniku ucznia nie zgubi się tak szybko, jak luźna karta. Stemple możemy również wykorzystać do przygotowania dodatkowych kart pracy.