tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 listopada 2020
  • 30 listopada 2020

Będzie monitoring na terenie skateparku w parku Jaworek?

Część tyskich radnych zwróciła się do Andrzeja Dziuby o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie miasta na montaż monitoringu skateparku w parku Jaworek. Interpelację w tej sprawie złożyły Patrycja Kosowska-Pawłowicz, Aleksandra Pabian, Karolina Chemicz-Pałys, Lidia Gajdas, Barbara Konieczna oraz Anna Krzystyniak.

Reklama

park jaworek, skatepark
fot. naddachami.pl


- Od kilku tygodni otrzymujemy wiele zgłoszeń od mieszkańców naszego miasta, którzy informują nas o incydentach, jakie mają miejsce na terenie skateparku. Skatepark jest przestrzenią, z której korzystają osoby w wieku szkolnym, młodzież oraz dorośli. Ma odgrywać rolę bezpiecznego miejsca wypoczynku i rekreacji dla miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach oraz rowerów BMX. Jednakże sygnały, jakie otrzymujemy, świadczą o tym, że stało się miejscem spotkań nieletnich, którzy podczas korzystania ze skateparku spożywają alkohol i agresywnie zachowują się wobec innych. Montaż monitoringu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa osób korzystających ze skateparku - uzasadniają radne.

Jak czytamy w odpowiedzi, w związku z koniecznością unieważnienia postępowania przetargowego, w ramach którego miał powstać wskazany punkt monitoringu i brakiem możliwości czasowych na wybudowanie punktu w roku 2020, 2 listopada został złożony wniosek do Skarbnika Miasta o przeniesienie środków finansowych na rok 2021 celem przeprowadzenia powtórnie postępowania przetargowego.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.