tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 listopada 2020
  • 27 listopada 2020

E-usługi w Urzędzie Miasta Tychy - wypowiedz się: wypełnij ankietę!

Tyski magistrat chce poznać opinię na temat elektronicznych usług świadczonych przez urząd miasta i zachęca do wypełnienia specjalnej ankiety dotyczącej realizacji e-usług w Urzędzie Miasta Tychy.

E-administracja w okresie pandemii staje się coraz bardziej popularna. Zwłaszcza, że katalog spraw, które można dziś załatwić drogą elektroniczną w niemal każdej publicznej instytucji stale się poszerza. To bardzo wygodna forma kontaktu z urzędem - pozwala na szybkie i w pełni bezpieczne załatwianie spraw bez wychodzenia z domu.

Ankieta przygotowana przez tyski magistrat składa się z 17 pytań i jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta Tychy.

- Chcielibyśmy poznać Państwa opinię na temat elektronicznych usług świadczonych przez nasz urząd. Zachęcamy do jej wypełnienia. Państwa opinie mogą nam pomóc w doskonaleniu naszych e-usług - mówi Aneta Luboń-Stysiak, Sekretarz Urzędu Miasta Tychy.

Z analizy danych z ostatnich miesięcy wynika, że liczba wniosków składanych elektroniczne do magistratu znacznie wzrosła, w przypadku niektórych spraw nawet o ponad 70%. To w dużej mierze efekt pandemii koronawirusa, ale z roku na rok mieszkańcy miast coraz chętniej korzystają z tej formy kontaktu z urzędami.

W Tychach sprawy urzędowe oprócz osobistej wizyty w urzędzie, klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.