tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 listopada 2020

OIPH w Tychach otrzyma 1,76 mln zł na realizację projektu

8,5 mln zł trafi na wsparcie przedsiębiorców i pracowników zagrożonych utratą pracy.

8,5 mln zł trafi na wsparcie przedsiębiorców i pracowników zagrożonych utratą pracy.
8,5 mln zł trafi na wsparcie przedsiębiorców i pracowników zagrożonych utratą pracy · fot. Patryk Pyrlik / UMWS


W podpisaniu umów z beneficjentami, w ramach konkursu na działanie 7.4.2 Outplacement w ramach RPO Województwa Śląskiego, uczestniczyła Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

- W tym trudnym czasie pomoc dla przedsiębiorców i pracowników jest niezwykle istotna. To realne wsparcie rynku pracy. Dzięki działaniom Zarządu udało się zwiększyć kwotę środków w konkursie, dzięki czemu wszystkie projekty będą mogły zostać zrealizowane. Naszym celem jest wsparcie regionalnej gospodarki i zachowanie jak największej liczby miejsc pracy - mówiła Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

W projektach mogą wziąć udział pracownicy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsiębiorstw w trakcie restrukturyzacji lub znajdujących się w sytuacji kryzysowej, zagrożeni zwolnieniem, przewidziani do zwolnienia lub osoby zwolnione z przyczyn leżących po stronie zakładu pracy (w okresie ostatnich 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu).

Uczestnicząc w projekcie będzie można skorzystać ze wsparcia w formie doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, poradnictwa psychologicznego, a także szkoleń, stażów, subsydiowanego zatrudnienia, dodatku relokacyjnego i bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz wsparcia szkoleniowego i dofinansowania tzw. pomostowego.

W obecnej, trudnej sytuacji gospodarczej, realizacja działań związanych z wdrożeniem projektów będzie szczególnie ważna dla łagodzenia skutków pandemii COVID-19 w wymiarze gospodarczym.

W trakcie spotkania podpisano umowy z przedstawicielami wybranych projektów:
  • „Bądź aktywny! Dotacje i kwalifikacje szansą na rynku pracy” realizowany przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach o wartości 1,76 mln zł.
  • „Kierunek Outplacement - wspomaganie procesów adaptacji do zmian na rybnickim rynku pracy” realizowany przez Miasto Rybnik o wartości 510 tys. zł.
  • „Przeprojektuj swoją karierę!” realizowany przez firmę Łętowski Consulting Szkolenia, Doradztwo, Rozwój o wartości 1,5 mln zł.
  • „Górnicza aktywizacja zawodowa” realizowany przez JSW Szkolenie i Górnictwo o wartości 2,7 mln zł.
  • „Nowa praca z KSSE” realizowany przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną o wartości 2 mln zł.

BM / tychy.info, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.