tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 listopada 2020

Bez kontaktów w biznesie ani rusz - jak je zdobyć?

Materiał partnera:

Ludzi odnoszących sukces w biznesie wyróżniają przede wszystkim kontakty. Oferowany przez Ciebie produkt lub usługa może być na najwyższym poziomie, jednak bez sieci odpowiednich znajomości, i ona długo nie utrzyma się na rynku. Zwykle jest to baza osób, do których możesz zwrócić się z ofertą, ale także partnerzy, którzy służą pomocą lub wsparciem. Im bardziej różnorodna sieć - tym większe możliwości rozwoju otwierają się przed Tobą.

Bez kontaktów w biznesie ani rusz - jak je zdobyć?


Zewnętrzny świat biznesuRealne kontakty biznesowe najlepiej zdobywa się poza biurem. Wybieraj miejsca, gdzie znajduje się wiele osób zainteresowanych konkretnym produktem lub branżą. Doskonałą opcję stanowi członkostwo w stowarzyszeniach czy izbach handlowych reprezentujących interesy konkretnych gałęzi gospodarczych. Pozwala to na bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami, a także ułatwia rozwój na przykład poprzez pozyskiwanie zaproszeń na konferencje branżowe.

Przedsiębiorcy korzystający z usługi, jaką jest biuro wirtualne również posiadają wiele możliwości. Wszystko za sprawą wizyt w siedzibie podczas odbierania korespondencji lub prowadzenia rozmów w specjalnie wynajętych salach konferencyjnych. Sprzyjają one spotkaniom ze specjalistami SEO, tłumaczami czy copywriterami. W ten sposób poszerzają horyzonty i nawiązują znajomości poprzez wymianę informacji o swojej firmie lub przekazaniu wizytówki. Nic nie działa skuteczniej niż marketing szeptany, który możliwy jest wyłącznie przy wielu dobrych kontaktach.

Nieodłącznym krokiem w rozwoju są także spotkania biznesowe z przedstawicielami interesujących Cię firm. Bezpośredni kontakt z decyzyjną osobą wymaga jednak odpowiedniego przygotowania merytorycznego, opanowania umiejętności konwersacji, a także profesjonalnych warunków. Dla osób pracujących zdalnie, dobrym rozwiązaniem okaże wirtualne biuro, gdzie w ramach abonamentu otrzymujesz możliwość wynajęcia profesjonalnej sali konferencyjnej.

Jak pozyskać kontakty nie wychodząc z domu?Najbardziej popularną metodą zdobywania znajomości są bazy danych. Możesz utworzyć je samodzielnie lub wykupić od wyspecjalizowanego dostawcy. Kluczowe są w tym przypadku konkretne kryteria, które należy uwzględniać, należą do nich między innymi: rodzaj działalności, wielkość firmy czy wysokość obrotów, odpowiednio dobrane dane pozwalają na szybszy kontakt z właściwymi podmiotami. Popularnym narzędziem do zdobywania nowych znajomości jest także portal LinkedIn, który działa jak internetowa wizytówka. Określ grupę docelową i nawiązuj kontakty z przedstawicielami branż, które Cię interesują. Aktywnie działaj, by stworzyć bogatą sieć, która w przyszłości z pewnością zaprocentuje.