tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2020
  • 23 listopada 2020

2020 rok na elektrycznych hulajnogach i skuterach w Tychach

Od czerwca tego roku mogliśmy się przemieszczać po Tychach na elektrycznych jednośladach blinkee.city. To nowoczesny i ekologiczny transport, który polubili mieszkańcy. Na skuterach i hulajnogach użytkownicy łącznie przejechali prawie 100 000 km, co daje nam aż 12 050 kg dwutlenku węgla mniej w naszej atmosferze!*

W Tychach pojawiły się elektryczne skutery blinkee.city - 31.05.2020
W Tychach pojawiły się elektryczne skutery blinkee.city - 31.05.2020 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy


Elektromobliność weszła z impetem do miasta w czerwcu, kiedy to pojawiły się elektryczne skutery, do których szybko dołączyły hulajnogi, od polskiej firmy blinkee.city. Jednoślady od razu wzbudziły entuzjazm mieszkańców, którzy chętnie i często z nich korzystali. Świetnie sprawdziły się w codziennych przejazdach do i z pracy, dojazdach do urzędów czy na spotkania z przyjaciółmi i rodziną, w szczególności w czasie pandemii. Elektryczne hulajnogi i skutery to przyjemność, nowoczesność, dbanie o środowisko, ale też najbezpieczniejsza pod wglądem epidemicznym forma transportu w mieście.

W Tychach pojawiły się elektryczne skutery blinkee.city - 31.05.2020
W Tychach pojawiły się elektryczne skutery blinkee.city - 31.05.2020 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy


Elektromobilność to także ekologia, a Blinkee to współpraca i postawienie na lokalność. Od samego początku mieliśmy wizje, że chcemy być eko, ale drugim ważnym aspektem była współpraca i zespół. Stworzyliśmy Blinkee w trzy osoby, w przysłowiowym garażu, jednak szybko dołączyli do nas inni, wspaniali ludzie z wizją. I dziś widzimy w nich potencjał, więc skupiamy się nie tylko na wielkich metropoliach, a także na rynku lokalnym. Chętnie podejmujemy współpracę z ludźmi, którzy dobrze znają swoje miasto i oczekiwania mieszkańców. Nasza obecność w Tychach to właśnie taki sukces - mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city. - Firma to nie tylko technologia i elektromobilność, to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą i rozwijają blinkee.city w Tychach. Dziękuję im za to - podkreśla Marcin Maliszewski. 

W Tychach pojawiły się elektryczne skutery blinkee.city - 31.05.2020
W Tychach pojawiły się elektryczne skutery blinkee.city - 31.05.2020 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy


blinkee.city to stworzona w Polsce marka elektrycznych skuterów i hulajnóg. Trzech przyjaciół, inżynierów, pasjonatów nowych technologii i jednośladów postanowiło stworzyć sieć elektrycznych skuterów na minuty. Paweł Maliszewski, Marcin Maliszewski i Kamil Klepacki sami złożyli 6 pierwszych skuterów i zaprojektowali system informatyczny do ich obsługi. - Nie było czasu na szukanie jakiegoś specjalnego miejsca do prac montażowych, więc ku rozpaczy naszych żon rozłożyliśmy linię produkcyjną u Pawła w domu, choć z linią nie miało to nic wspólnego - mówi Marcin Maliszewski. - Dzięki temu 5 sztuk elektrycznych skuterów, dokładnie 8 marca 2017 roku, wyjechało na ulice Warszawy. W trzy miesiące było ich już 50, a zaraz potem dołączyły elektryczne hulajnogi - dodaje.

Obecnie ponad 2000 skuterów i prawie 3500 hulajnóg blinkee.city jeździ poprawie 40 polskich miastach i kilku zagranicznych, m.in. w Bukareszcie, Pradze i Walencji.
 
* w oparciu o dane z JATO Dynamics, gdzie średnia emisja CO2 w samochodach zarejestrowanych w 2018 r. wyniosła ona 120,5 g CO2/km/.

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.