tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2020

Hokeiści GKS wąsami prowokują do rozmów o męskim zdrowiu

Kiedyś był po prostu modny, teraz ma zwrócić uwagę na bardzo poważny problem. Na całym świecie aktorzy, sportowcy, muzycy i celebryci "zapuszczają wąsy dla jaj". Od kilku lat w akcji „Movember” biorą udział również hokeiści Mistrzów Polski.

Movember
Hokeiści GKS Tychy wąsami prowokują do rozmów o męskim zdrowiu · fot. Magda Wolschon / GKS Tychy


W tym roku do akcji dołączyła Polska Hokej Liga, która rzuciła wyzwanie wszystkim klubom, a mianowicie tegoroczna edycja Movember to także rywalizacja o #HokejowyWąs roku.

Facet z wąsem, czyli ambasador „Movember”. W ten sposób biorący udział w akcji prowokują do dyskusji i zwracają uwagę na konieczność wykonywania badań profilaktycznych, które pozwolą na szybkie wykrycie raka prostaty i jąder. Szacuje się, że co trzeci mężczyzna w wieku od 50 do 80 lat oraz 80% mężczyzn po 80. roku życia zachoruje na raka prostaty. Ryzyko wzrasta wraz z wiekiem i dotyczy mężczyzn po 45. roku życia. Nowotwór ten zajmuje niezmiennie 4. miejsce pod względem śmiertelności na świecie. Co roku w Polsce na nowotwór jądra choruje ponad 1500 mężczyzn. Rak jądra jest możliwy do wyleczenia niemal w 100% przypadków - trzeba go jednak odpowiednio wcześnie wykryć.

Movember
Ambasadorem GKS Tychy w tegorocznej odsłonie „Movember” został Filip Komorski · fot. Magda Wolschon / GKS Tychy


Ambasadorem GKS Tychy w tegorocznej odsłonie „Movember” został Filip Komorski, który od lat angażuje się i wspiera wszystkie działania dotyczące problemu raka jąder wśród mężczyzn. W listopadzie wąsem mogą się także pochwalić inni zawodnicy GKS Tychy - Alex Szczechura, Patryk Wronka, Jason Seed oraz John Murray.

Movember
Hokeiści GKS Tychy wąsami prowokują do rozmów o męskim zdrowiu · fot. Magda Wolschon / GKS Tychy


Wszelkie informacje dotyczące akcji Movember oraz profilaktyki raka jąder dostępne TUTAJ.

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.