tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 listopada 2020

Tyscy Społecznicy Roku otrzymali nagrody i wyróżnienia

W czwartek, 19 listopada w Hotelu Tychy odbyła się gala Tyski Społecznik Roku 2020. Podczas wydarzenia wyróżnione zostały instytucje oraz osoby, które w szczególny sposób wykazywały swoją prospołeczną postawę i działały na rzecz rozwoju naszego miasta.

gala Tyski Społecznik Roku 2020
Gala Tyski Społecznik Roku 2020 - 19.11.2020 · fot. UM Tychy


Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: instytucja oraz osoba. W pierwszej z nich nagroda główna przyznana została Hufcowi Ziemi Tyskiej im. Wojska Polskiego (m.in. za wsparcie mieszkańców w czasie pandemii czy produkcję maseczek), natomiast wyróżnienia Fundacji Multiintegra (m.in. za działania na rzecz dzieci oraz rozwoju sportu i edukacji) oraz Zespołowi Szkół nr 6 (m.in. za działalność na rzecz tyskich hospicjów, seniorów i przedszkoli).

W kategorii osoba, kapituła postanowiła przyznać nagrodę główną Mikołajowi Figlarskiemu (m.in. działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta, w samorządach uczniowskich czy na rzecz tyskich uczniów) oraz wyróżnić: Michała Kasperczyka (m.in. za wsparcie instytucji pozarządowych oraz organizację wielu imprez sportowych), Małgorzatę Ryngiel (m.in. za wolontariat i pomoc osobom starszym oraz potrzebującym), Beatę Męcik (m.in. za organizację akcji i zbiórek charytatywnych na rzecz Tyskiego Hospicjum im. Św. Kaliksta) oraz najmłodszego laureata, 7-letniego Artura Podsiadłego (m.in. za propagowanie odpowiednich postaw w czasie pandemii oraz wspieranie akcji produkcji maseczek na rzecz Śląskiego Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo).

Gala Tyski Społecznik Roku 2020 - 19.11.2020
Gala Tyski Społecznik Roku 2020 - 19.11.2020 · fot. Michał Kasperczyk


W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 16 instytucji oraz 29 społeczników. - Z każdym rokiem liczba osób, które działają na rzecz innych, rośnie. Dzięki temu miasto może się rozwijać, a my możemy być z niego dumni. Bo miasto to nie budynki, nie instytucje, ale przede wszystkim mieszkańcy - powiedział podczas wręczenia wyróżnień zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych, Maciej Gramatyka.

Gala Tyski Społecznik Roku 2020 - 19.11.2020
Gala Tyski Społecznik Roku 2020 - 19.11.2020 · fot. Michał Kasperczyk


Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Urząd Miasta Tychy, pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby oraz TVP Katowice.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.