tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2020
  • 25 listopada 2020

Historyczne zdjęcie: ulica Paprocańcka w latach 60. XX wieku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Za oknem jesień, większość drzew jest już pozbawiona liści. Dlaczego nie przenieść się w czasie, na przykład do cieplejszych miesięcy i to w latach 60. XX wieku? Dziś prezentujemy historyczne zdjęcie pochodzące właśnie z tego okresu.

Ulica Paprocańska
Ulica Paprocańska ok. 1963 roku · fot. Zygmunt Kubski


W opisie fotografii na stronie www.abc.tychy.pl czytamy: Widok na fragment ulicy Paprocańskiej - historycznej drogi łączącej gminy Tychy i Paprocany (od 1968 do 1989 roku nazywana aleją Rewolucji Październikowej, dziś aleja Niepodległości). Po prawej fragment osiedla E3, po lewej osiedla C2 z pierwszym wieżowcem w Tychach, gdzie na parterze mieścił się sklep obuwniczy Chełmek.

Fotografia pochodzi ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.