tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 listopada 2020

Najzdolniejsi uczniowie tyskich szkół nagrodzeni

W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną nie można było zorganizować V Tyskiej Gali Najzdolniejszych Uczniów, jednak uczniowie tyskich szkół i palcówek oświatowych wyróżniający się osiągnięciami i sukcesami w nauce, sporcie oraz artystycznie zostali docenieni i wyróżnieni.

Nagrody dla uczniów tyskich szkół
Nagrody dla uczniów tyskich szkół · fot. UM Tychy


Od 5 lat, jesienią uczniowie tyskich szkół i placówek oświatowych otrzymują wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w nauce, sporcie czy też dziedzinach artystycznych, jakie zdobyli w poprzednim roku szkolnym. Zwykle wydarzenie to wieńczyła uroczysta Gala w Teatrze Małym, z występami artystycznymi i zaproszonymi z tej okazji gośćmi, jednakże w tym roku pandemia skutecznie pokrzyżowała te plany. Wszystkie nagrodzone osoby otrzymały jednak gratulacje i nagrody.

Za sukcesy w roku szkolnym 2019/2020 docenionych zostało łącznie 73 uczniów. - Wśród wyróżnionych znalazło się 17 osób o znaczących osiągnięciach naukowych, w tym: 8 laureatów konkursów przedmiotowych, 3 laureatów i 2 finalistów olimpiad przedmiotowych oraz 4 laureatów prestiżowych konkursów, co najmniej na poziomie wojewódzkim - wylicza Dorota Gnacik, dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach.

W kategorii osiągnięć i sukcesów sportowych wyróżnionych zostało 15 uczniów, natomiast w kategorii specjalnej, za sukcesy które w znaczny sposób przyczyniły się do budowania dobrego wizerunku i promowania miasta Tychy wyróżniono 2 osoby. W kategorii osiągnięć i sukcesów artystycznych wyróżniono aż 39 uczniów, z czego 25 z nich to członkowie Zespołu tanecznego Corrida z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

Nagrody dla uczniów tyskich szkół
Nagrody dla uczniów tyskich szkół · fot. UM Tychy


Specjalne gratulacje od Prezydenta Miasta Tychy otrzymało również 48 uczniów, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego czy stypendium „Śląskie. Inwestujemy w talenty”.

- Wszystkim laureatom, ich rodzicom, opiekunom, nauczycielom oraz dyrektorom szkół serdecznie gratulujemy. Naszym najzdolniejszym uczniom życzę wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji oraz osiągania coraz lepszych wyników. Niech Wasza ciężka praca będzie powodem do dumy, niech daje Wam dużo radości i satysfakcji. Realizujcie wszystkie swoje plany i spełniajcie marzenia - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Wszystkie wyróżnione osoby otrzymały bony podarunkowe do Gemini Park Tychy oraz bony do lodziarni Lodowato. Wśród nagród rzeczowych były m.in. vouchery na kurs językowy, vouchery do Wodnego Parku Tychy oraz obrazy.

Sponsorami tegorocznej Gali, poza Miejskim Centrum Oświaty byli: Best CJO, CVGS, Grupa E, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Lodowato, MASTER - Odpady i Energia, N-Serwis, Drukarnia PIGA, Pracownia Komputeryzacji Przedsiębiorstw „BILANS”, Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach oraz Regionalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach. Upominki dla uczniów przygotował również Urząd Miasta Tychy.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.