tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2020

Tyszanie ujęli pijanego kierowcę. Miał 2,5‰ i zakaz prowadzenia pojazdów

Bohaterską postawą mogą poszczycić się dwaj tyszanie, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę. Nie akceptując popisów amatora jazdy na „podwójnym gazie”, udaremnili mu dalszą jazdę i przekazali w ręce policjantów. To kolejny przypadek, kiedy dzięki pomocy i reakcji mieszkańców został wyeliminowany z ruchu drogowego nieodpowiedzialny kierowca.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło na ulicy Myśliwskiej w Tychach. Dwaj tyszanie zainteresowali się niepokojącym stylem jazdy kierującego oplem. Mężczyzna, który prowadził ten pojazd, poruszał się po drodze „slalomem” aż zatrzymał się w poprzek drogi. Świadkowie szybko podbiegli do kierowcy i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Wtedy też wyczuli intensywną woń alkoholu. Szybko powiadomili policjantów, którzy przejęli ujętego mężczyznę.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 42-letniego kierującego. Urządzenie pokazało, że w jego organizmie jest ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach policjanci ustalili, że to nie był pierwszy raz, kiedy kierujący wsiadł za kółko po alkoholu. Mężczyzna był już zatrzymywany za jazdę na „podwójnym gazie” i ma zakaz prowadzenia pojazdów. 42-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Słowa uznania kierujemy do mieszkańców, którzy wykazali się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z ruchu kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje pod wpływem alkoholu, może uratować czyjeś życie.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.