tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2020

W przyszłym roku stawki podatku od nieruchomości pozostaną bez zmian

Końcem października Klub Radnych Inicjatywa Tyska oraz Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej zawnioskowały o odstąpienie od zmiany stawki podatku nieruchomości i zwolnień od tego podatku w 2021 roku.

Tychy z lotu ptaka, osiedle W
W przyszłym roku stawki podatku od nieruchomości pozostaną bez zmian · fot. tychy.info


Radni wystosowali interpelację 29 października. Czytamy w niej, że obecna sytuacja na terenie całego kraju jest trudna pod wieloma względami. Wzrost cen za energię elektryczną oraz kosztów firm odbierających odpady spowodowały, że wystąpiła konieczność zwiększenia stawki za odbiór śmieci.

Jak dodają autorzy pisma, dopłacanie z budżetu Gminy do gospodarki odpadami jest niezgodne z przepisami, gdyż system musi się samofinansować. Dlatego uchwalenie przez Radę Miasta Tychy nowych stawek było konieczne.

- Jednakże w celu złagodzenia skutków finansowych dla mieszkańców Klub Radnych Inicjatywa Tyska oraz Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej wnioskują o pozostawienie w roku 2021 stawek podatku od nieruchomości i zwolnień na poziomie roku 2019 wskazanych w Uchwale Nr XII/224/19 Rady Miasta Tychy z dnia 31 października 2019 r. - zawnioskowali radni.

Pod pismem podpisali się: Karolina Chemicz-Pałys, Wojciech Czarnota, Lidia Gajdas, Grzegorz Gwóźdź, Michał Kasperczyk, Barbara Konieczna, Aleksandra Pabian, Patrycja Kosowska-Pawłowicz, Krzysztof Król, Anna Krzystyniak, Magdalena Łuka, Urszula Paździorek-Pawlik, Sławomir Sobociński, Józef Twardzik, Rafał Żelazny.

Odpowiedzi na interpelację radnych 13 listopada udzieliła Bożena Dolińska, Naczelnik Wydziału Podatków i Opłat. Czytamy w niej, że nie są planowane zmiany wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2021 rok. Nie trwają tym samym prace nad podjęciem nowej uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości i zwolnień od tego podatku obowiązujących na terenie gminy Tychy w powyższym zakresie.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.