tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2020

A. Dziuba podpisał się pod apelem ws. poszanowania zasad równości

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Specjalny apel w sprawie poszanowania zasad równości i tolerancji wystosowali prezydenci polskich i zagranicznych miast. Wśród nich był także prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Loading...


We wspólnych tegorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Tolerancji biorą udział m.in. miasta zrzeszone w Związku Miast Polskich, członkowie Unii Metropolii Polskich im. P. Adamowicza oraz Samorządów dla Polski.

Z inicjatywy Rafała Trzaskowskiego, prezydenta m.st. Warszawy, do akcji włączyły się także liczne miasta z zagranicy - Londyn, Barcelona, Oslo, Düsseldorf, Praga, Budapeszt, Bratysława, Madryt, Kopenhaga, Gandawa, Birmingham i Reykjavik.

Prezydenci miast i burmistrzowie wystąpili ze wspólnym apelem, przypominając jaką rolę i znaczenie ma tolerancja w życiu małych ojczyzn, przypomnieli fragment Deklaracji na Temat Zasad Tolerancji oraz wyrazili solidarność ze wszystkimi dyskryminowanymi i wykluczonymi.

apel prezydentów


apel prezydentów

BM / tychy.info, źródło: Związek Miast Polskich

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.