tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 listopada 2020

Rafał Fidyt z Tychów wśród półfinalistów MasterChefa!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tyszanie w programie MasterChef" podaj

W półfinale MasterChefa znaleźli się Rafał z Tychów oraz czwórka innych uczestników: Ola, Karolina, Sylwia i Tomasz. W 11. odcinku uczestnicy i jurorzy poczuli już magię świąt. Jak udały się przygotowania do kolacji wigilijnej? W drugiej części odcinka Rafał okazał się mistrzem buraka, z którego musiał przyrządzić cztery różne dania.

MasterChef, półfinaliści
Półfinaliści 9. edycji programu MasterChef - wśród nich Rafał Fidyt z Tychów! · fot. TVN / materiały prasowe


W ostatnim odcinku programu uczestnicy mieli przygotować kolację wigilijną - danie tradycyjne, ciasto i nowoczesną wersję potrawy inspirowaną świątecznymi przepisami. Wcześniej jednak każdy dostał od jurorów wyjątkowy podarunek. Ze słowami wsparcia wirtualnie ukazali się bliscy uczestników, a pod choinką znalazły się między innymi: dodatkowy czas na gotowanie, pomoc od jednego z jurorów, czy wyjątkowa kolacja w restauracji z gwiazdką Michelin!

Przez 120 minut kucharze przygotowywali po trzy dania. W tym czasie powstały m.in. krem grzybowy z makaronem, pierogi z łososiem i koperkiem, tarta makowa z wiśniami, śledź z grzybami, kołacz drożdżowy, karp z sosem krewetkowym, ciasteczko korzenne, faszerowane pieczarki, tatar z dorsza, łosoś z musem marchewkowym oraz ciasto marchewkowe z musem morelowo-pomarańczowym. Jurorom najbardziej zasmakowały dania przygotowane przez Karolinę Źródłowską.

Gdy świąteczne emocje już nieco opadły, w drugiej części odcinka rozegrała się ostateczna rywalizacja o wejście do najlepszej piątki. Do przygotowania były desery i dania wytrawne z użyciem tego samego warzywa - jeden kucharz, jedno warzywo i cztery różne dania! Diana i Ola decydowały o tym, kto otrzyma jakie warzywo. Ostatecznie wyglądało to następująco: Ola - dynia, Diana - marchewka, Sylwia - batat, Kasia - bakłażan, Tomek - topinambur, Rafał - burak. Te wybory nie były zadowalające dla większości uczestników.

W 11. odcinku z programu "MasterChef" odpadły Kasia Domańska i Diana Kashel!

Więcej o tym, co zdarzyło się w ostatnim odcinku MasterChefa przeczytacie tutaj.

ar / tychy.info, źródło: TVN

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Tyszanie w programie MasterChef

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tyszanie w programie MasterChef" podaj