tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2020

Czy my się znamy? - ZS 1 w Tychach w międzynarodowym projekcie

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Gustawa Morcinka w Tychach oraz szkoły średniej Nikola Karev ze Skopje w Republice Macedonii Północnej biorą udział w międzynarodowym projekcie on-line.

młodzież, paprocany
Czy my się znamy? - ZS 1 w Tychach w międzynarodowym projekcie · fot. UM Tychy


Myślą przewodnią projektu jest hasło, stanowiące jednocześnie wyzwanie: ”Niespodzianka! - Rodzice dostali superatrakcyjną pracę w Skopje/Tychach na rok. Wyjazd zaplanowany jest za 3 miesiące także pozostało niewiele czasu na zebranie informacji, aby poznać ten kraj jak najlepiej.”

- W obliczu pandemii chcemy zaoferować naszym uczniom uczestnictwo w ciekawym projekcie współpracy międzynarodowej, który polega na współpracy on-line uczniów. Projekt jest interdyscyplinarny i zorientowany na uczniów. Łączy wiedzę geograficzną, historyczną oraz język angielski. Rozwija, jakże potrzebną w życiu kreatywność, sposoby autokreacji i autoprezentacji z wykorzystaniem multimediów i pracy na różnych platformach internetowych (Microsoft czy Google) z wykorzystaniem popularnych komunikatorów (Google Meet, Facebook - Messenger, Skype, WhatsApp) - mówi Grażyna Jurek, dyrektor Zespołu Szkół im. Gustawa Morcinka w Tychach.

Uczniowie z Polski i Macedonii Północnej współpracują w grupach międzynarodowych nad przygotowaniem wspólnego filmu dotyczącego wzajemnych stereotypów, z uwzględnieniem wszystkich ich rodzajów: zawodowych, narodowościowych, kulturowych itp. W pierwszym etapie projektu uczniowie wyszukają oraz zdefiniują najbardziej charakterystyczne stereotypy dla obu narodów, a następnie w grupach opracowują krótkie scenariusze skeczów dotyczących wybranych stereotypów. W ostatnim etapie prezentacje będą nagrywane i składane w krótki film. Następnie Zespół Szkół nr 1 w Tychach zorganizuje konkurs teatralno językowy dla szkół w regionie, w którym to uczestnicy będą proszeni o krótkie nagranie przedstawienia w jednym z języków obcych uczonych w ich szkole.

- Nasz film w koprodukcji polsko-macedońskiej również zostanie zgłoszony do konkursu. Najlepsze zespoły teatralne zostaną zaproszone do naszej szkoły, aby zaprezentować swoje talenty się na żywo na scenie. Festiwal teatralny zostanie udostępniony on-line dla naszych partnerów w Macedonii - dodaje dyrektor Grażyna Jurek.

Uczniowie będą pracowali pod kierunkiem doświadczonych i profesjonalnych nauczycieli z Polski i Macedonii Północnej: nauczycieli języka angielskiego, języków narodowych, informatyków, nauczycieli z przygotowaniem z teorii teatru, a także eksperta od krajów Bałkańskich i języka macedońskiego.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.